Dom i Wnętrze

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – sprawdzone pomysły

1.21KViews

Mieszkania w blokach często sprawiają duże problemy aranżacyjne, ponieważ ich powierzchnia jest niewielka. Szczególnie trudna jest aranżacja pokoju dziennego w bloku, ponieważ pomieszczenie to pełni wiele funkcji. Jedną z najważniejszych jest z pewnością funkcja reprezentacyjna, ponieważ to właśnie tutaj przyjmowani są goście. Jak wygodnie urządzić takie wnętrze?

 

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – praktyczne rozwiązania

Duże znaczenie w przypadku pomieszczeń w blokach mają kolory ścian. Na niewielkim metrażu najlepiej sprawdzają się kolory jasne, odbijające światło. Jednak nie trzeba rezygnować z kolorów intensywnych, ale wówczas najlepiej pomalować nimi tylko jedną ścianę. Ciekawym rozwiązaniem jest również użycie do dekoracji materiałów naturalnych, np. kamienia lub cegły – taka aranżacja pokoju dziennego w bloku jest bardzo efektowna i świetnie pasuje do modnego stylu industrialnego.

Trikiem, dzięki któremu można optycznie powiększyć pomieszczenie, jest położenie na ścianach połyskliwych tapet lub fototapety. Warto przy tym pamiętać, że w niewielkim pokoju dziennym zdecydowanie nie sprawdzą się ciemne meble oraz zbyt liczne dodatki, które zagracają przestrzeń.

 

Aranżacja pokoju dziennego w bloku – praktyczne meble

Meble w pokoju dziennym muszą być praktyczne i funkcjonalne. Znakomicie sprawdzają się meble skandynawskie, które są lekkie, a przy tym trwałe i nie sprawiają wrażenia topornych. Aranżacja pokoju dziennego w bloku musi uwzględniać funkcje wnętrza. Jeśli służy ono wyłącznie do przyjmowania gości, to wystarczy nieduża rozkładana sofa, ale jeśli śpią w nim domownicy, to lepszym wyjściem będzie komfortowy narożnik.

Warto też wygospodarować miejsce na stół, który może służyć nie tylko do spożywania posiłków, ale również do pracy czy odrabiania lekcji przez dzieci. Koniecznie trzeba pamiętać o odpowiednim oświetleniu, które można dopasować do wykonywanych czynności.

https://easi-ta-events.com/audyt-brc-co-nalezy-wiedziec-na-ten-temat/ https://e-szczawnica.org/sport-odpowiedni-dla-kazdego-jazda-konna/ https://zhongchenzi.com/wybieramy-wygodny-kask-do-jazdy-konnej/