Ciekawe

Autocasco – co warto o nim wiedzieć?

815Views

Podczas podpisywania umowy na obowiązkowe ubezpieczenie OC agent z pewnością zaproponuje Ci poszerzenie podstawowej oferty o AC, czyli autocasco. Czy musisz zgodzić się na jeszcze jedną polisę? Jakie korzyści niesie ze sobą dodatkowa ochrona? Sprawdź!

Czym jest AC?

Autocasco jest dodatkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które możesz, lecz nie musisz wykupić. Polisa AC chroni mienie przed kradzieżą, uszkodzeniem  i całkowitym zniszczeniem na skutek zdarzeń losowych. Jeśli auto lub motocykl ulegnie zniszczeniu na skutek działania osób trzecich, warunków atmosferycznych czy dzikich zwierząt, wówczas szkoda zlikwidowana zostanie z funduszu ubezpieczyciela, a nie z kieszeni kierowcy. Ubezpieczenie może obejmować zarówno sam samochód, jak i jego wyposażenie standardowe i dodatkowe. Konkretne warunki umowy zależą od oferty towarzystwa oraz preferencji kierowcy. Szczegóły oferty zawarte są w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Dla kogo?

Ubezpieczenie AC może wykupić każdy właściciel pojazdu mechanicznego. Na poszerzenie podstawowego ubezpieczenia o autocasco najczęściej decydują się właściciele kosztownych pojazdów, osoby mieszkające na obszarach, gdzie istnieje duże ryzyko kradzieży lub uszkodzenia (na przykład na górskich terenach) oraz niegarażujące swojego wozu.

W sieci taniej!

Zanim podpiszesz umowę z przedstawicielem konkretnego towarzystwa ubezpieczeniowego, warto skorzystać z internetowych kalkulatorów. Na stronie beesafe.pl znajdziesz prosty w obsłudze, intuicyjny kalkulator OC i AC, dzięki któremu szybko obliczysz wysokość składki proponowanej przez jedną z  czołowych, zaufanych firm kompleksowo zajmującej się ubezpieczeniami komunikacyjnymi.

 

 

Metalowy stojak na papier toaletowy loft https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://radioemaus.pl/aktualnosci/jakie-ubezpieczenie-samochodowe-wybrac-dla-starszych-pojazdow/