Ciekawe

Bezpieczeństwo manicure’u hybrydowego

937Views

Lakiery hybrydowe – jeszcze rok temu wychwalane pod niebiosa przez wszystkie kobiety ze świata, dziś uchodzą za najgorszy wytwór branży kosmetycznej. Od paru miesięcy w różnych źródłach informacji pojawiają się różne wzmianki o ich szkodliwości. A jak to jest z nimi naprawdę?

Skąd wzięła się moda na hybrydy?

Od dawien dawna kobietom proponuje się różne techniki stylizowania paznokci, jednak zawsze mają one swoje wady – metoda polegająca na przedłużaniu płytki na żel daje nienaturalny, wręcz tandetny efekt, podczas gdy zwykły lakier nie jest w stanie utrzymać się dłużej niż przez kilka dni. Lakier hybrydowy miał być więc idealnym rozwiązaniem tych wszystkich problemów. Początkowo tak właśnie było.

Hybrydy spełniły oczekiwania kobiet żyjących w czasach współczesnych – kobiet zapracowanych, zajętych, a jednocześnie chcących o siebie zadbać. Pozwoliły im na ograniczenie częstotliwości powtarzania manicure’u do jednego zabiegu w miesiącu przy ciągłym zachowaniu idealnego wyglądu paznokci.

Pozytywne aspekty… zdrowotne!

Oczywiście lakier hybrydowy w żaden sposób nie jest w stanie zahamować rozwoju chorób skóry i paznokci, ale u osób cierpiących na te dolegliwości daje inne pozytywne rezultaty. Pozwala im pozbyć się defektów natury estetycznej, będących skutkiem ubocznym przeróżnych urazów.

Zwykły lakier często nie jest w stanie zamaskować idealnie przebarwień, a tym bardziej poradzić sobie ze zdeformowaną płytką – nigdy nie będzie do niej idealnie przylegać, mogąc jedynie uwidocznić niedoskonałości paznokcia. Lakiery hybrydowe są w tej kwestii niezastąpione. Nie zwalczą choroby, ale zakryją jej objawy, przez które kobieta może tracić swoją pewność siebie.

Szkodliwość lamp UV

Fala krytyki zalewająca obecnie manicure hybrydowy nie wynika jednak z jakiś szczególnie negatywnych właściwości samych lakierów. Chodzi tylko i wyłącznie o szkodliwe działanie lamp UV. A i na ten problem znaleziono już świetne rozwiązanie.

Zaczęto bowiem tworzyć lampy, które nie emitują agresywnego promieniowania, biorącego odpowiedzialność za doprowadzanie do nowotworów skóry. Są one droższe, ale coraz częściej korzystają z nich nowoczesne salony kosmetyczne. W takich miejscach można wykonać sobie bezpieczny hybrydowy manicure.

Lakier hybrydowy kupić można na Chiodo.pl

den.com.pl https://aavamobile.pl/nowoczesne-ogrzewanie-tarasowe-elegancja-spotyka-funkcjonalnosc/ mubezpieczenia.pl