Budownictwo szkieletowe już w Polsce!
Dom i Wnętrze

Budownictwo szkieletowe już w Polsce!

1.51KViews

W poszukiwaniu idealnego domu dla siebie i swoich bliskich jesteśmy w stanie przejrzeć setki projektów. Coraz więcej Polaków decyduje się na budowę domu w konstrukcji szkieletowej. Domy takie są nie tylko znacznie tańsze, ale i bardziej ekologiczne. Co warto wiedzieć o takim budownictwie? Czy sprawdzi się ono w naszym klimacie?

Drewniane domy na każdą kieszeń

Faktem jest, że budowa domu to olbrzymia inwestycja, którą dla zdecydowanej większości zainteresowanych wiąże się z zaciągnięciem kredytu. Jak możemy szukamy możliwości na obniżenie kwoty samego kredytu – dom drewniany wydaje się być idealnym sposobem na ten problem. Szacuje się, że drewniane domy są o 35% tańsze niż analogiczne domy murowane. Ich budowa nie musi być uzależniona od pory roku – wszystko z powodu zastosowania drewna jako głównego materiału budulcowego. Elementem, który wymaga wyschnięcia, są fundamenty.

Dom z drewna tworzony jest na podstawie wcześniej przygotowanego projektu. Projekty znajdziemy w topowych firmach oferujących budowę domów – np. mawit.com.pl. Wśród nich największą popularnością cieszą się domy parterowe z możliwością zabudowania poddasza, jak również domy piętrowe. Każdy z projektów zakłada również współistnienie garażu w obrębie bryły domu. Na parterze mieszkańcy mogą liczyć na wiele naturalnego światła – był to priorytet podczas projektowania domów z drewna.

Czy dom drewniany okaże się strzałem w dziesiątkę?

Okazuje się, że tak – wielu posiadaczy takich domów jest zdania, że budowa domu drewnianego była świetną decyzją. Warto także wspomnieć o sposobach na ocieplenie takiego domu – każdy producent ma swoją technologię, ale my jako kupujący, możemy ją dodatkowo urozmaicić. Wiele domów drewnianych jest dodatkowo wyposażanych w okna pasywne – ich zadaniem jest dodatkowe utrzymywanie ciepła wewnątrz bryły.

earchmarket24.com uylerlake.com zobacz więcej