Ciąża pozamaciczna - lokalizacja i czynniki ryzyka
Zdrowie i Uroda

Ciąża pozamaciczna – lokalizacja i czynniki ryzyka

437Views

Choć ciąże pozamaciczne stanowią jedynie niewielki odsetek wszystkich ciąż, nie zaskakuje to, że budzą wiele obaw wśród kobiet. Osoby starające się o dziecko chcą wiedzieć jak najwięcej o ryzyku wystąpienia takiego scenariusza, zwłaszcza że zdiagnozowana zbyt późno ciąża pozamaciczna może stanowić zagrożenie dla kobiecego życia.

Czynników ryzyka, jest w jej przypadku co najmniej kilka. W pierwszej kolejności zwraca się więc uwagę na to, że ciąża pozamaciczna pojawia się częściej u tych kobiet, które wcześniej miały problem ze stanem zapalnym narządów miednicy mniejszej. Ryzyko rośnie także wraz z przebytymi operacjami jajowodów oraz wtedy, gdy do zapłodnienia dochodzi z wykorzystaniem technik wspomagania rozrodu. Także wcześniejsze występowanie ciąż pozamacicznych przyczynia się do tego, że możemy mieć z nimi do czynienia również w przyszłości. Ciąże pozamaciczne najczęściej są lokalizowane w jajowodzie, w tym zwłaszcza w jego części bańkowej. Znacznie rzadziej mamy do czynienia z ciążami brzusznymi oraz jajnikowymi.

Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapoznaj się z naszą ofertą na szpital.medfemina.pl.

http://thenaacotruck.com/okna-aluminiowa-najwazniejsze-parametry-i-cena/ https://www.gama-sklep.com.pl/a/546-kremowa-kuchnia-z-drewnianym-blatem https://musicinfium.com/modne-i-komfortowe-meble-do-ogrodu-inspiracje/