Zdrowie i Uroda

Czy kwas hialuronowy aplikowany w usta to bezpieczna procedura?

1.11KViews

Wypełnianie ust to dzisiaj jeden z najpowszechniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny estetycznej. Jest on nie tylko bezpieczny, ale i bardzo skuteczny: pozwala na powiększenie ust, uwydatnienie ich koloru. Kto najczęściej decyduje się na zabiegi takie jak ten? Czy medycyna estetyczna jest w stanie zatrzymać proces starzenia się skóry?

Kwas hialuronowy – usta pełniejsze i bardziej kuszące!

Kwas hialuronowy znany jest medycynie od dawna – substancja ta występuje naturalnie w naszym organizmie, m. in w ciele szklistym oka. Od dawna wiadomo również, że kwas hialuronowy odpowiada za utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia w naszych komórkach. Wysokie stężenie tego składnika w skórze sprawia, że jest ona sprężysta, odporna na uszkodzenia, promienna. Wraz z upływem lat ilość kwasu hialuronowego w naszym organizmie spada – efektem tego jest powolne wiotczenie skóry, pojawianie się pierwszych zmarszczek, utrata elastyczności. Utrata kwasu hialuronowego jest procesem naturalnym, którego nie można powstrzymać.
Współczesna medycyna daje nam możliwość zahamowania upływającego czasu – wszystko dzięki bezpiecznym zabiegom, podczas których kwas hialuronowy aplikowany jest w najbardziej newralgiczne miejsca w skórze. Dzięki niemu możliwe jest spłycanie zmarszczek mimicznych, kurzych łapek, tak zwanej „lwiej zmarszczki”, zmarszczek palacza. Kwas hialuronowy stosowany na usta pozwala je wypełnić, wyostrzyć ich kontur. Efekty zastosowania kwasu hialuronowego widoczne są od razu i utrzymują się ok. 9-12 miesięcy. O możliwościach i przeciwwskazaniach do stosowania kwasu hialuronowego czytaj na stronie karolinakusnierz.pl.

Skąd tak duże zainteresowanie zabiegami medycyny estetycznej?

Możliwość przywrócenia skórze twarzy elastyczności i pięknego wyglądu jest wystarczającym powodem, aby zainteresować się medycyną estetyczną – tak mówi zdecydowana większość klientów gabinetów specjalistycznych. Dodatkowo zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania, efekty widoczne są od razu lub po kilku dniach. Kuszą także konkurencyjne ceny!