Zdrowie i Uroda

Czy papierowa torebka może zmienić świat?

1.02KViews

Poziom zanieczyszczenia gruntu oraz wód na świecie w ostatnich latach jest alarmująco wysoki – cierpi nie tylko przyroda nieożywiona, ale również wile gatunków zwierząt lądowych i wodnych. Za tę sytuację odpowiedzialni jesteśmy my sami – nie radzimy sobie z wielką ilością śmieci produkowanych przez nas samych. Czy możliwe jest poprawienie sytuacji środowiska wokół nas? Tak – ale musimy zmiany zacząć od siebie.

Rozmowy o ekologii i potrzebie zmian

Obecnie wiele mówi się o konieczności lepszej ochrony przyrody i naszych możliwościach z tym związanych. Pierwszym krokiem może być segregowanie śmieci. Dla mieszkańców domów jednorodzinnych jest to obowiązek, mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych mogą robić to dobrowolnie, o ile zakład komunalny dostarczy odpowiednie pojemniki ułatwiające segregację. Recykling to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod na ochronę przyrody. Ważne jest także to, że w segregacji odpadów mogą uczestniczyć również najmłodsi – to dobry początek, aby rozpocząć z nimi rozmowę o potrzebie ochrony przyrody.

Jak zmienić oblicze naszego domu na bardziej ekologiczne?

Z pewnością warto zastąpić popularne, plastikowe reklamówki papierowymi torbami. Znajdziemy je między innymi na stronie producenta induplo.pl. Torba z papieru zastąpi nie tylko sklepowe reklamówki, ale stanie się także świetnym pojemnikiem na drugie śniadanie. Odpowiednio ozdobiona może być także opakowaniem na prezent dla bliskiej osoby. Po jej przedarciu wystarczy wrzucić ją do pojemnika na makulaturę. To proste!

tcupbra.org pulications.org https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/