Dom i Wnętrze

Czy warto wykonać zadaszenie tarasu samodzielnie?

1.66KViews

Zadaszenie tarasu to jedno z takich miejsc, które może przydać się wszystkim osobom posiadającym ogród. Słońce czy deszcz, upał czy wichura – dzięki takiej konstrukcji budowlanej zawsze będziemy mogli cieszyć się świeżym powietrzem.

Drewniane lub aluminiowe zadaszenie tarasu

Jeżeli ktoś chce wykonać zadaszenie tarasu musi wybrać solidne i dobre materiały budowlane, które będą w stanie przetrwać różnorakie warunki atmosferyczne. Nie można zapominać o tym, że słońce również wpływa na osłabienie materiałów budowlanych. Aluminium czy drewno? Drewno stanowi dobrą podstawę i bez problemu można zamontować takie zadaszenie tarasu samodzielnie. Aluminium jest gorszym materiałem, który może wymagać pomocy specjalistów od stawiania takich konstrukcji. Drewno jest materiałem, które nie jest łatwe do czyszczenia. Aluminium można bez problemu wyczyścić w kilka chwil. Wybór surowca budowlanego zostaje po naszej stronie.

Pozwolenie na budowę

Stawiając zadaszenie tarasu wiele osób może nie być pewnym, czy do jego budowy nie jest potrzebne specjalne pozwolenie. Może tak być, dlatego jeżeli samodzielnie bierzemy się za jego wykonanie dowiedzmy się jakie przepisy obowiązują na terenie danej gminy. Stawianie zadaszenia tarasowego może być traktowane jako przebudowa tarasu, która wymaga specjalnego pozwolenia. Odpowiedź na pytanie, czy takie pozwolenie jest wymagane, czy też nie może udzielić nam lokalny wydział do spraw budownictwa. Jeżeli ktoś ma odpowiednie chęci, to bez problemu wykona taką budowlę przy swoim domu. 

https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/ https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ Stolik nocny z półką w stylu loft