Zdrowie i Uroda

Depilacja laserowa bikini – dla kogo?

721Views

Wśród wielu usług, jakie oferują znane i lubiane salony piękności, szczególnym powodzeniem cieszy się zabieg laserowej depilacji okolic bikini. Z czego wykona ta popularność? Kto powinien się zdecydować na taką formę depilacji?

Jak przebiega ten zabieg

Depilacja laserowa okolic bikini polega na skierowaniu w stronę owłosionej skóry wiązki światła o odpowiedniej długości. Światło to zostaje pochłonięte przez melaninę znajdującą się w mieszku włosowym i zaabsorbowane.

W wyniku tej absorpcji temperatura wewnątrz mieszka włosowego rośnie, uszkadzając jego czynności życiowe – włosek razem z cebulką wypada. W taki oto prosty sposób całkowicie bezboleśnie można usunąć owłosienie nawet na najtrudniej dostępnych partiach ciała, a co najistotniejsze – najbardziej wrażliwych na ból.

Kto powinien sobie zafundować ten zabieg?

Zabieg depilacji laserowej okolic bikini to idealny sposób na utrzymanie skóry gładkiej i pozbawionej włosków na długi czas. Laserowa depilacja jest dedykowana osobom, które mają dość codziennego golenia maszynką, nie lubią kłucia i wrastania odrastających włosków, które w okolicach są szczególnie nieprzyjemne. A przede wszystkim – chcą być gładkie na wiele tygodni!

Aby zabieg mógł zostać przeprowadzony z pełną skutecznością, powinny się na niego decydować tylko osoby o ciemnej karnacji i ciemnych włosach, zawierających dużo melaniny. U osób o owłosieniu blond lub rudym depilacja laserowa niestety nie zadziała – muszą one poszukiwać alternatywnych metod usuwania owłosienia.

Zalety depilacji laserowej

Największą zaletą laserowej depilacji jest jej bezbolesność. Podczas zabiegu pacjentka może odczuwać jedynie uczucie ciepła, spowodowane przez rosnącą temperaturę wywoływaną przez laser. Brak bólu i powikłań w postaci podrażnień, krwawienia czy wrastania włosków jest jednym z największych atutów tej metody. Jeśli wykona się ją w certyfikowanym gabinecie z udziałem wykwalifikowanego personelu, wówczas można będzie się cieszyć wyłącznie pozytywami decyzji o depilacji bikini.

Depilacja laserowa okolic bikini to również trwałość efektów. Włoski wypadać zaczynają tuż po zabiegu, ale aby pozbyć się tych najkrótszych, najcieńszych i najświeższych, należy powtórzyć zabieg kilkukrotnie na jednej partii ciała. Po serii 6-10 zabiegów, skóra będzie obiecująco gładka przez nawet kilka kolejnych lat! Zabiegi należy zaś wykonywać w odstępach kilkutygodniowych, o czym poinformuje klientkę personel gabinetu, który będzie podejmować się laserowego usuwania owłosienia z tych partii.

https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://dziennikelblaski.pl/1053513 https://superportal24.pl/porownanie-ofert-ubezpieczeniowych-jak-znalezc-najlepsza-oferte-na-rynku-15440