Dom i Wnętrze

Design w ogrodzie, czyli nowoczesne meble

4.32KViews

Czym wyróżnia się nowoczesna estetyka? Lekkością, energią, różnorodnością. Wykorzystaniem zarówno tradycyjnych jak i nowatorskich materiałów, po kreatywnym ich przetworzeniu. Nastawieniem  z jednej strony na szlachetne piękno minionych wieków. Z drugiej strony – na akcenty wybitnie futurystyczne. Tę wielowymiarowość współczesnej estetyki widać nie tylko w dziełach wysoce artystycznych, lecz również w projektach przedmiotów użytkowych. Także w designerskich meblach ogrodowych.

Metalowe krzesła ogrodowe

Poszukując przykładów designu w ogrodzie, trafiamy na stronę zumm.pl. Odkrywając tutaj niezwykłe meble aluminiowe. Pośród nich metalowe krzesła ogrodowe. Przedmioty na wskroś designerskie, które trudne przeznaczenie outdoorowe łączą doskonale z wybitną formą. Minimalistyczne piękno pojawia się w mgnieniu okna na każdym tarasie, na którym postawimy krzesła ogrodowe z metalu. Meble te idealnie sprawdzą się także jako luksusowe wyposażenie restauracji, kawiarni, poczekalni, holu. Designerskie – w tym przypadku oznacza też uniwersalne.

Technorattanowy fotel wiszący

Nie tylko aluminium zyskuje nowoczesną formę w dzisiejszych projektach mebli ogrodowych. Także technorattan jest tym materiałem, który służy do wymyślania i tworzenia designerskich przedmiotów. Leżanek, foteli, krzeseł, narożników. Pośród nich na szczególną uwagę zasługuje fotel wiszący zrobiony z technortattanu (w różnych kolorach). Mebel w pełni designerski, bo zaskakujący i nieoczywisty. Choć najlepiej wygląda zawieszony na drzewie, to równie dobrze można go ustawić na tarasie czy nawet we wnętrzu.

Rattanowe sofy

Również naturalny materiał jak rattan służy obecnie do kreowania mebli niezwykłych. Świadczą o tym chociażby designerskie sofy, stanowiące efekt połączenia rattanu z metalem. Meble tego typu, choć dedykowane są ogrodom, to bardzo często pojawiają się w pomieszczeniach.

zobacz ueformichigan.com https://eltying.com.pl/ogrzewacze-tarasowe-i-ogrodowe-twoje-ulubione-miejsce-przez-caly-rok/