Dom i Wnętrze

Dom drewniany – spełnienie marzeń o ekologicznym domu

1.15KViews

Marzenia o własnym domu ma wielu Polaków – dzisiaj jednak realizacja tego zagadnienia jest prostsza niż nam się początkowo wydawało. Dzisiaj nie tylko możemy wybudować dom szybciej, ale i… taniej. Wszystko za sprawą ekologicznych domów drewnianych. Co powinniśmy o nich wiedzieć? Czy taka inwestycja w Polsce się sprawdzi?

 

Dlaczego warto postawić na dom drewniany?

Szukając idealnego domu dla siebie zazwyczaj jesteśmy niemile zaskoczeni przede wszystkim cenami. Decydując się na budowę na własnej działce musimy być przygotowani na długie okresy oczekiwania na danych specjalistów, terminy budowy. Z drugiej strony, chcąc kupić gotowy dom od dewelopera okaże się, że znacząco przekracza on zakładany przez nas budżet. W przypadku domów drewnianych oba te problemu zostały znacząco rozwiązane. Przede wszystkim dom taki budowany jest w kilka miesięcy, druga istotna sprawa to cena – ta może być nawet o 35% niższa od klasycznych domów murowanych.

Skąd w Polsce moda na domy drewniane? Moda na ten rodzaj budownictwa dotarła do nas już pod koniec XX wieku. Dzisiaj w Polsce znajdziemy wiele firm, które zaoferują nam nie tylko interesujące projekty domów drewnianych, ale także ich wzniesienie – jedną z takich marek jest mawit.com.pl.

 

Jaki dom wybrać?

Przeglądając możliwe projekty domów pasywnych szybko zaczniemy się gubić. Warto przed dokonaniem wyboru projektu zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i potrzeby związane z domem. Czy potrzebujemy kilku sypialni? Czy niezbędny jest nam garaż? Wśród licznych projektów znajdziemy domy parterowe z możliwością zabudowy poddasza oraz domy piętrowe.

 

Ile trwa budowa domu drewnianego?

Wszystko zależy od tego, czy dom ma być oddany w stanie surowym czy też deweloperskim. Szacuje się, że stan surowy zamknięty jest gotowy do 2 miesięcy, stan deweloperski do 8 miesięcy.

https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ zobacz wiecje zobacz