Dom i Wnętrze

Domki kanadyjskie z bali – czy warto w nie inwestować?

1KView

Domki kanadyjskie z bali to dość powszechna budowla spotykana w odległej Kanadzie. W naszym kraju taki dom do zamieszkania przez cały rok wydaje się miejscem dla niektórych dziwnym. Czy warto inwestować w taki dom, jeśli szuka się budynku całorocznego?

Domki kanadyjskie i jego wymogi

Bale to materiał budowlany, który musi zostać kupiony w odpowiednim miejscu. Nie dokonamy takich zakupów w pierwszym, lepszym tartaku. Jeżeli ktoś decyduje się na domki kanadyjskie z bali to musi być pewny swojego oraz musi mieć namiar na odpowiednich fachowców, którzy wezmą na siebie obowiązek zakupu wszystkich materiałów, w tym przede wszystkim bali. My będziemy musieli tylko dostarczyć odpowiednio przygotowany projekt architektoniczny, bowiem to na jego podstawie będzie można obliczyć jaka ilość bali będzie potrzebna do wzniesienia całego budynku.

Czas na dom

Domki kanadyjskie z bali są konstrukcją na którą naprawdę warto czekać, ponieważ mają one specyficzny klimat, którego na pewno nie znajdziemy w tradycyjnych domach murowanych. Ich ogromną zaletą jest fakt, że takie domy można postawić nawet na przeciągu czterech miesięcy (jeżeli nie ma on wielkich rozmiarów). W pierwszej kolejności należy odczekać kilka miesięcy aż zostaną sprowadzone wszystkie materiały budowlane, w tym wspomniane już bele drewna z sosny, świerku lub jodły. Jeżeli pogoda będzie stała po naszej stronie to stawianie samej konstrukcji może potrwać około cztery tygodnie. Resztą czasu należy poświęcić na położenie instalacji oraz odpowiednie wykończenia. 

uylerlake.com iw.pl zobacz