Dom i Wnętrze

Dwie zalety mebli designerskich

1.14KViews

Pasują do każdego stylu i mogą być dowolnie wykorzystane w granicach wyłącznie naszej wyobraźni. Jakie jeszcze zalety mają meble designerskie?

Prostota i funkcjonalność

Meble designerskie to rozwiązanie, które kojarzy nam się przede wszystkim
z nowoczesnością i proporcjonalnością. Cechuje je niezwykle minimalistyczny i prosty styl. Ich znakiem rozpoznawczym jest brak wszelkich ozdobników, motywów czy dekoracji. Co za tym idzie, meble tego typu są uniwersalne, a zatem doskonale nadają się do wykorzystania w różnych wnętrzach. Nie ma tu znaczenia czy będą to duże domy, małe kawalerki, lofty czy surowe mieszkania w post fabrycznych halach. Prostota ta oznacza jednocześnie funkcjonalność. Elementy wyposażenia wnętrza są przyjazne z punktu widzenia użytkowników. Tego typu meble często są wielofunkcyjne, nigdy nie są zbędnymi gadżetami. Ideą która przyświeca przy ich projektowaniu, jest wysoka użyteczność. Przyjazność objawia się tu też wysoką użytecznością. Oznacza to, że meble możemy bardzo łatwe do dopasować do innych elementów wystroju wnętrza.

Wygoda

Meble designerskie oprócz tego, że cechują się minimalizmem i prostotą to są projektowane tak, aby były bardzo wygodne. Przede wszystkim nie powinny być nie łatwe w obsłudze. Ergonomia to cecha podstawowa takich mebli. Muszą też posiadać taki wygląd, aby łatwo było dopasować je do innych elementów wystroju. Powinny też mieć wiele zastosowań. Najprościej tę zasadę opisać na podstawie stolika. Jeśli mówimy o klasycznym stole, to ten może stać tylko w jednym miejscu w domu. Zazwyczaj na środku pokoju, obstawiony krzesłami. Przesunięcie go w dowolne inne miejsce powoduje zaburzenie przestrzeni i dysfunkcje samego stołu. Tymczasem stół designerski sprawdzi się tak samo dobrze jako stół do jedzenia dla całej rodziny, a także jako stolik na drinki przysunięty do ściany.

ambitches.org endingwisconsin.org tle-cgi.com