Ciekawe

Flutter – nowoczesne narzędzie technologiczne

773Views

Technologia jest w stanie zaskoczyć na każdym kroku. Co po chwilę słyszy się o nowych odkryciach, które napawają dumą wielu programistów. M.in. tych, którzy zajmują się Mobile Development. Dobrze, że dostęp do takich narzędzi jest coraz większy, ponieważ może to działać na korzyść wielu osób.

Jeden framework do wykorzystania

Takie było właśnie założenie flutter mobile – jeden framework do wykorzystania. Taki, który byłby w stanie do odczytania przez Androida i iOS. Ktoś powie, że takie rzeczy możliwe są tylko w bajkach. Tylko że postępujące Mobile design and development jest dowodem na to, iż wszystko można osiągnąć. Jest to tylko kwestią czasu, kiedy takie rzeczy faktycznie będą możliwe do wyprodukowania. Tak właśnie było z narzędziem Flutter, jakie wykorzystuje teraz wiele Mobile Development Companies, w tym chociażby 10Clouds. 

Zalety korzystania z Fluttera

Skoro niejedna Mobile Development Company wykorzystuje to narzędzie w swojej pracy, to warto sprawdzić dlaczego. Jakie korzyści Flutter jest im w stanie przynieść.

Na samym początku można wymienić chociażby łatwość w komunikacji jaką można nawiązać pomiędzy różnymi programistami. Jest to “winą” tego, że pracują oni na jednym kodzie, który można odczytać na wielu poziomach różnych platform.

Projektowanie architektury, pisanie kodu, wdrażanie założeń i testowanie – kolejno następujące po sobie procesy przebiegają znacznie szybciej. Flutter umożliwia również zachowanie spójność aplikacji – co w przypadku innych narzędzi wcale nie było takie łatwe. Warto naprawdę docenić to, że to nowoczesne narzędzie technologiczne pomaga unikać wielu problemów, jakie zdarzały się wcześniej.

Kolejną zaletą jest to, że samo narzędzie nie jest skomplikowane. Jeżeli jest zespół programistów, który już od dawna oferuje Mobile Development Services, to nauka Fluttera nie będzie stanowić dla nich znaczącego problemu. 

Wielu programistów doceni to, że do wyboru są różnego rodzaju widżety. Nie można również zapomnieć o tym, że bez problemu będzie można dokonywać szybkich zmian w kodzie. 

Na samym końcu trzeba jednak uczciwie przyznać, że Flutter to stosunkowo młoda technologia, która wymaga dopracowania. Nie można się więc dziwić temu, że po drodze zdarzają się błędy. Z czasem będzie ich coraz mniej, ponieważ programiści wciąż czuwają nad tym, aby owe błędy wyeliminować. Całkiem możliwe, że już niedługo w ogóle nikt nie będzie miał z nimi do czynienia. 

 

https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ lusion-fp7.org zobacz wiecje