Ciekawe

Fotobudka

907Views

Wynalazek, który w swoim macierzystym kraju odchodzi do lamusa, w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Fotobudka staje się nieodłącznym elementem wielu różnych uroczystości.

Pomysł powstał w USA blisko sto lat temu. Fotobudka to kabina z wbudowanym aparatem fotograficznym, który po uiszczeniu opłaty, wykonuje serię zdjęć i od razu je wywołuje. Kiedy w 1925 roku pierwsza fotobudka stanęła na Broadwayu, stała się tak wielkim hitem, że dwa lata później jej twórca za wynalazek otrzymał nagrodę w wysokości miliona dolarów.

Współczesna fotobudka

Pierwsze fotobudki do wywoływania zdjęć wykorzystywały chemiczne odczynniki fotograficzne. Proces ten trwał kilkanaście minut i tyleż właśnie należało zaczekać na odbiór zdjęć. Z samą jakością pierwszych fotografii również bywało rozmaicie, z uwagi na niedoskonałości ówczesnego sprzętu foto.

Współczesna fotobudka swojego protoplastę przypomina li tylko z idei. Zdjęcia wykonują profesjonalne aparaty cyfrowe, co gwarantuje bardzo wysoką jakość. Odbitki są drukowane, a nie wywoływane, więc czas oczekiwania na fotografie skrócony został do kilkunastu sekund. Najnowocześniejsze modele oferują również możliwość wysłania zdjęć na maila lub smartfona, a także utworzenie chronionej unikalnym hasłem galerii w internecie.

Akcesoria i obsługa

Obecnie fotobudki w Polsce zwykle wynajmuje się u firm świadczących takie usługi. Urządzenie jest dowożone pod wskazany adres w dniu imprezy odpowiednio wcześniej, aby na ustaloną godzinę być już w pełni funkcjonalne.

Zazwyczaj do obsługi fotobudki firma deleguje swojego pracownika. Zajmuje się on instalacją urządzenia oraz czuwa nad jego stanem technicznym i wysoką jakością zdjęć.

Fotobudka dociera do klienta wraz z kompletem zabawnych akcesoriów, które goście imprezy wykorzystują podczas unikalnych fotek. Cyfrowa technologia umożliwia również personalizację finalnych fotografii, na których może znaleźć się na przykład logo sponsora imprezy. Więcej informacji znajdziesz na stronie fotobudka Smove.

Na każdą okazję

Multimedialne możliwości fotobudek sprawiają, że stają się one coraz popularniejsze na rozmaitych uroczystościach i eventach. Wynajmuje się je na urodziny, zarówno dorosłych, jak i najmłodszych.

Fotobudka dostarczy wiele frajdy również na weselu, zwłaszcza kiedy goście będą w odpowiednim stanie, a zabawne akcesoria pod ręką. Zaś na firmowych szkoleniach zdjęcia z fotobudki śmiało mogą zostać wykorzystane do promocji organizatora.

Niezależnie do okoliczności, blisko stuletni już wynalazek, wciąż zapewnia świetna zabawę, z której pozostają piękne pamiątki, w postaci profesjonalnych zdjęć z fotobudki.