Dom i Wnętrze

Idealna pościel do spania

859Views

Od pokoleń nasze babcie powtarzały, iż spać trzeba pod pościelą bawełnianą, bo tylko ta zapewnia lepsze sny. Mimo, iż rynek oferuje nam komplety z różnorodnych materiałów to w swoich domach chętnie sięgamy po pościel z bawełny 100%, która nie tylko pięknie wygląda, ale i jest praktyczna.

Pościel z bawełny

Pościel bawełniana jest jedną z najczęściej kupowanych pościeli. Jej główną zaletą jest fakt, iż pozwala skórze oddychać, jest przyjemna w dotyku, ma przystępną cenę i posiada szeroki wybór wzorów, kolorów i rozmiarów. Większość z nas przy wyborze pościeli kieruje się tylko i wyłącznie jej wyglądem oraz własnym gustem. Warto przed zakupem sprawdzić materiał. Sztuczne, nie przepuszczające materiały mogą przyczyniać się do odczucia dyskomfortu podczas snu a nawet chorób skóry.

Rodzaje bawełnianych pościeli

Wiele sklepów posiada w swojej ofercie pościele bawełniane z flaneli, satyny czy atłasu. To pościel wykonana ze specjalnej tkaniny. Cieszy się dużym zainteresowaniem wśród klientów ze względu na miękki i przyjemny w dotyku materiał oraz elegancki wygląd. Pościel z satyny bawełnianej świetnie sprawdza się w okresie letni, natomiast ta z flaneli idealna jest zimową porą.

Kolory i wzory

Wzorów i kolorów pościeli jest tyle, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Dobrze jest, gdy pościel pasuje do wystroju sypialni a jej barwy nie zakłócają nam snu. Producenci obecnie prześcigają się w wymyślaniu różnorodnych motywów. Bawełniane pościele mogą więc być we wzory kwiatowe, zwierzęce, z wizerunkiem znanych osób, ulubionych postaci z bajem czy dobrze znanych nam widoków. Niektórzy z nas wybierają jednak te klasyczne modele i stawiają na jednolite kolory.

Hotele, hostele i pensjonaty

Hotele i pensjonaty również w swoich pokojach gościnnych stawiają na pościel z bawełny (najczęściej w kolorze białym lub ecrue), Dlaczego? Pościel bawełniana nie gniecie się, łatwo się pierze i jest reprezentacyjna, Ponadto w takich miejscach, goście również chcą poczuć się jak we własnym domu.

Pościele bawełniane to zakup na kilka lat. Są solidne, precyzyjnie wykonane a ogromny wybór wzorów pozwala nam wkomponować je w każdy klimat pomieszczenia. Ponadto, bawełniane pościele są gustowne i eleganckie a ich miękkość sprawia, że dobrze się pod nimi czujemy. Również jest to idealna pościel dla dzieci. Nie podrażnia ich skóry a kolorowe aplikacje znajdujące się na niech przyciągają wzrok maluchów.