Ciekawe

Idealne spacerówki, które ułatwią wspólne poznawanie świata

851Views

Spacery z maluchem to nie tylko sposób na dotlenienie organizmu – podczas wspólnych wędrówek możemy pokazać dziecku okolicę, otaczający go świat, oswoić z dźwiękami. Aby każdy spacer był niezapomnianą przygodą konieczne jest zaopatrzenie się w wygodną zarówno dla dziecka, jak i rodzica spacerówkę. Wybór wózków spacerowych na polskim rynku jest olbrzymi. Jakie produkty warto wziąć pod uwagę?

Spacery pełne przygód!

Jaki powinien być idealny wózek spacerowy? Rodzice przede wszystkim zwracają uwagę na bezpieczeństwo malucha oraz łatwość w prowadzeniu. Producenci podkreślają jednak, że tak samo istotne są materiały, z których wykonano konstrukcję. Najlepsze spacerówki posiadają dzisiaj stelaże tworzone z lekkiego i wytrzymałego aluminium – zastosowanie takiego materiału znacząco zmniejsza finalną wagę wózka, co przekłada się na jego łatwiejsze użytkowanie. Konstrukcja powinna być składana – spacerówka musi mieścić się do bagażnika samochodu i być poręczna. Istotny jest projekt kół i to z czego są wykonane. Im wyższa klasa kółek, tym większa pewność, że wózek da się wygodnie prowadzić po nieutwardzonej drodze, ziemi, łące. Nie bez znaczenia jest również oś obrotu i zwrotność.

Bezpieczeństwo dziecka najważniejsze

Jak producenci dbają o bezpieczeństwo dziecka? Przede wszystkim wózki wyposażone są w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa z możliwością regulacji. Takie rozwiązanie pozwoli na bezpieczne usadowienie nawet najbardziej ruchliwego malucha. Poziom bezpieczeństwa podnosi również barierka, o którą dziecko może oprzeć dłonie. O większą wygodę zadba również podnóżek i profilowane siedzisko.

Komfort bez względu na pogodę

Zewnętrzne materiały wózka to najczęściej tkaniny o podwyższonej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu, promieniowanie UV i wilgoć. Budka skutecznie ochroni malucha zarówno przed silnym promieniowaniem UV, jak i mżawką. Dla większej wygody rodzica wózki wyposaża się także w liczne torby i uchwyty.