Dom i Wnętrze

Inspiracje artystyczne w salonie

Stylish living room interior design with green accessories
1.54KViews

Salon to wnętrze tworzone z myślą o wypoczynku, ale także o pełnieniu funkcji reprezentacyjnych. Jak połączyć jedno z drugim? Trafioną aranżacją. Dawniej współtworzyły ją perfekcyjnie wykonane meble tapicerowane, dekoracyjne, skórzane. Zestawiane z komodami, szafkami, stolikami z litego drewna. Częstym elementem salonowych aranżacji były witryny, w których eksponowano ulubione pamiątki czy wartościowe przedmioty. Dzisiaj bardzo często naśladujemy taką retro stylistykę. Mającą swoje korzenie w dziewiętnastowiecznej klasyce i jej niegasnącej urodzie. Ale wiele salonów opiera się także na sztuce dwudziestowiecznej czy sztuce współczesnej. Wtedy prezentują się niezwykle zaskakująco.

Salon w duchu pop-art

Jak unowocześnić salonowy wystrój? Jak zbliżyć te strefę do sztuki? Jeśli brakuje nam inspiracji, to zerknijmy na stronę artvesta.pl, gdzie obok rysunków, obrazów, rzeźb proponuje się także designerskie meble. Bez trudu znajdziemy tutaj rzeczy, które dookreślą salonową stylizacje inspirowaną sztuką XX wieku. Na przykład modnym pop-artem, do którego powracamy coraz chętniej. Doceniając interpretacyjny wymiar tego kierunku. Pewien autotematyzm, który zawierają dzieła pop-art odnoszące się do konsumenckiego świata oraz proponowanych przez niego stylów bycia.

Salon w duchu minimal art

Lata sześćdziesiąte ubiegłego wieku to czas minimalizmu w sztuce. Odkrywanego na wiele sposobów, w poszczególnych dziedzinach. W malarstwie, w architekturze, w rzeźbie. Obecnie przeżywamy jakby kolejną fazę tego ciekawego nurtu, opierającego się na redukcji i na uzyskaniu czystej formy. Meble salonowe są tego przykładem. Salon urządzony w duchu minimal art to przestrzeń prostoty i wytworności zarazem. Elegancji wynikającej z zastosowania dobrych materiałów połączonej z atrakcyjnym projektem artystycznym.

https://superportal24.pl/porownanie-ofert-ubezpieczeniowych-jak-znalezc-najlepsza-oferte-na-rynku-15440 https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://dajplus.pl/ogrzewacz-tarasowy-nowa-era-komfortu-na-swiezym-powietrzu/