Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?
Zdrowie i Uroda

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

760Views

Czy po zabiegu depilacji laserowej natychmiast można powrócić do naturalnych dla siebie aktywności? Czy ciało wymaga specjalnego traktowania? Te ważne pytania zasługują na rzetelną odpowiedź.

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że choć depilacja laserowa w gabinecie Medilaser jest bezpieczna, należy liczyć się z tym, że po zabiegu skóra będzie lekko podrażniona. Najczęściej można to zauważyć obserwując niewielkie zaczerwienienie, bywa jednak i tak, że pojawia się obrzęk okołomieszkowy, a nawet małe, czarne kropki będące śladami po wypalonych włosach. Dolegliwości te znikają zwykle samoistnie, można jednak pomóc skórze w „dojściu do siebie”. W tym celu warto postawić na jej mocne natłuszczenie, nie zaszkodzi też, jeśli skóra będzie smarowana preparatami o łagodzącym działaniu. Jeszcze tydzień po zabiegu wskazane jest też unikanie zarówno wizyt w basenie, jak i w saunie, a przez trzy do czterech tygodni dobrze jest powstrzymywać się od peelingów. Niewskazane jest też opalanie, kremy w solidnym filtrem to zatem podstawa skutecznej ochrony.

Gabinet kosmetyczny Medilaser zaprasza na zabieg depilacji laserowej. Sprawdź ofertę – gładkie ciało Wrocław.

 

https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac Nowoczesny metalowy kwietnik stojący https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/