Dom i Wnętrze

Jak spać wygodniej i bardziej komfortowo?

826Views

Od jakości materaca na którym śpimy zależy nasze zdrowie, dobre samopoczucie tuż po przebudzeniu oraz poziom relaksu. Źle dobrane materace będą powodować poczucie niewyspania, ból w krzyżu, rozbicie. Jaki materac wybrać, aby móc cieszyć się spokojnym, pełnym snem? Przedstawiamy najciekawsze propozycje.

Materace piankowe – dobre i przystępne cenowo

Wśród najchętniej wybieranych materacy bez wątpienia wymienia się materace piankowe. Wśród dostępnych modeli znajdziemy proste materace, wypełnione jedną lub dwoma rodzajami pianek lub też materace luksusowe, w których wnętrzu znajdziemy różnorodne struktury wpływające bezpośrednio na jakość naszego snu. Podstawowym wypełnieniem materaca jest pianka materacowa, która odznacza się wysoką odpornością na odkształcenia, ugniatanie. Jest ona chętnie wykorzystywana w materacach kieszeniowych, sprężynowych.

Materace piankowe chętnie uzupełnia się również pianką termoelastyczną VISCO, która mięknie pod wpływem ciepła ludzkiej skóry i dopasowuje się do kształtu ciała. Pianka VISCO jest często stosowana w materacach luksusowych po stronie zimowej. Wśród rekomendowanych struktur wymienia się też piankę wysokoelastyczną, odznaczają się doskonałym stopniem podtrzymywania ciała. Pianka ta pozwala na wysoki poziom cyrkulacji powietrza.

Nowoczesne materace kieszeniowe

Materace kieszeniowe uznawane są za jedne z najlepszych – ich rdzeń tworzy warstwa sprężyn kieszeniowych, nie połączonych ze sobą i pracujących punktowo, w miejscu nacisku. Takie sprężyny zamknięte są w materiałowych kieszonkach, przez co nie generują one hałasu. Materace kieszeniowe uzupełniane są różnorodnymi piankami, warstwami wełny, matami kokosowymi.

Materac lateksowy dla alergików

Materac 180×200 lateksowy jest rekomendowany jako najlepsze rozwiązanie dla alergików – jego struktura pozwala na doskonałą cyrkulacje powietrza i zmniejszanie ilości wilgoci zalegającej wewnątrz materaca. Takie materace zmniejszają reakcje alergiczne i pozwalają na spokojny sen.

zobacz wiecje lusion-fp7.org zobacz