Dom i Wnętrze

Jak w sposób nowoczesny zaopatrzyć naszą kuchnię?

1.13KViews

Codzienne korzystanie z kuchni powinno być przede wszystkim przyjemne i przynosić radość. Aby było to możliwe warto zadbać o odpowiednie wyposażenie kuchni. Podstawą są oczywiście garnki o różnych wielkościach. Komplety składające się z kilku lub kilkunastu elementów znajdziemy u topowych producentów. Na jakie elementy powinniśmy zwracać uwagę?

Idealny garnek kuchenny – trwały, elegancki, funkcjonalny

Jakie cechy przychodzą nam do głowy, kiedy szukamy idealnego garnka kuchennego? Zdecydowana większość z nas powie, że ma być on przede wszystkim trwały. Nowoczesne garnki kuchenne tworzone są dzisiaj ze stali nierdzewnej 18/10, która nie ulega odkształceniom, nie jest podatna na wysokie temperatury, zarysowania. Drugi istotny aspekt to oczywiście wygląd – garnek kuchenny powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby mógł być on ozdobą każdej kuchni. Dzisiaj producenci i projektanci proponują nam garnki w ciekawych kolorach, zdobione interesującymi uchwytami.

Nie mniej ważna jest funkcjonalność: nowoczesne garnki uzupełnione są o szereg elementów takich jak miarki, cedzaki czy lejki. Pozwolą one na znacznie wygodniejsze gotowanie, szczególnie kiedy ważna jest precyzja. Całość uzupełniają pokrywki ze szkła hartowanego. Niewielkie odpowietrzniki pozwolą na odparowanie pary wodnej i szybsze zagęszczenie potrawy.

Jakie noże wybrać?

Garnki w kuchni to nie wszystko – warto pamiętać także o ostrych nożach. Nowoczesne noże kuchenne posiadają ostrza wykonane ze stali nierdzewnej z dodatkiem wanadu czy chromu. Pierwiastki te sprawiają, że stal nie kruszy się, nie jest podatna na odkształcanie. Uchwyty noży wykonywane są z materiałów antypoślizgowych, co znacząco zwiększa wygodę i bezpieczeństwo. Uchwyty powinny być również profilowane.

 

Klasyczne meble łazienkowe Meblościanka młodzieżowa Kuchnia zabudowana