Ciekawe

Jak wybierać wanny prostokątne?

1.27KViews

Wanny prostokątne są bardzo dobrym wyborem do łazienek małych, czyli takich, w których liczy się racjonalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni. Jednak doskonale sprawdzą się także w łazienkach dużych – na przykład jako wanny wolnostojące.

Wanny prostokątne

Powinny być one trwałe i solidne (tzn. odporne na uszkodzenia mechaniczne). Jednak równie ważne jest to, by było one estetyczne i stylowe. Najpopularniejszy materiał wykonania wanien prostokątnych to akryl, gdyż są one wtedy bardzo łatwe w pielęgnacji i czyszczeniu (przy pomocy delikatnych środków chemicznych). Do tego, dobry akryl nie powinien nabierać żółtej barwy, jest przyjemny w dotyku (w przeciwieństwie do wanien stalowych).

Tego rodzaju wanny dość długą utrzymują temperaturę wody. Wanny prostokątne są naprawdę uniwersalne, gdyż można je dostosować do bardzo różnych typów łazienek – niezależnie od stylu, sposobu aranżacji i detali wykończenia pomieszczenia. Będą pasować zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Można je ustawiać przy jednej ścianie, we wnęce albo w rogu pomieszczenia.

Na co zwracać uwagę przy wyborze wanny?

Oczywiście najważniejszą sprawą jest jej rozmiar. Wanny prostokątne występują na rynku w wielu różnych rozmiarach – tak, by mogły wpasować się zarówno do łazienki w bloku, jak i do przestronnego pokoju kąpielowego. Wybór powinien opierać się także na wzroście użytkowników: osoby o wzroście 170 centymetrów, będą wygodnie kąpać się w wannie o długości równej i większej niż 150 centymetrów. Najczęściej wybierane wanny prostokątne to takie mające 70-80 cm szerokości i 140-180 cm długości. Drugim ważnym wyznacznikiem jest materiał wykonania wanny. Może być to wspomniany wcześniej akryl, ale wybierać można także z wanien zrobionych z: mosiądzu, stali, marmuru czy tworzyw sztucznych. Dobierając wannę do stylu łazienki, można postawić na taką w stylu retro (z charakterystycznymi nogami), wannę klasyczną albo taką wykonaną w nurcie minimalistycznym (bardzo prostą, bez żadnych ozdobnych dodatków).

Istotne jest również wnętrze wanny, bo choć prostokątna na zewnątrz, to w środku może mieć konstrukcję profilowaną. Może być także wyposażona w zagłówek, podparcia pleców, a nawet specjalne poduszki. Osoby lubiące długie relaksujące kąpiele powinny natomiast zastanowić się nad kupnem wanny prostokątnej z opcją hydromasażu. Wybór odpowiedniej wanny może zapewnić stylowy element wystroju łazienki, ale przede wszystkim wygodę użytkowania i miejsce do miłych kąpieli dla całej rodziny.

Więcej informacji znajdziesz na stronie 1lazienka.pl/category/wanny-prostokatne.

lusion-fp7.org https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ zobacz