Dom i Wnętrze

Jak zaaranżować praktyczny pokój dzienny?

225Views

Wykreowanie przestrzeni wypoczynkowej w mieszkaniu czy w domu jest dzisiaj naprawdę proste. Salon jest miejscem, gdzie domownicy mogą wspólnie spędzić czas podczas oglądania ulubionych seriali, gier planszowych. To również strefa odpowiednia do zapraszania gości. Jakie meble i dodatki wybrać?

Usiądź wygodnie – meble wypoczynkowe w salonie

Podstawą w salonie jest wygodny komplet wypoczynkowy. Projektanci proponują komplety złożone z sofy dwuosobowej lub trzyosobowej oraz wygodnego fotela. Różnorodność zestawów pozwala na idealne dopasowanie takich mebli zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i skandynawskich, minimalistycznych czy prowansalskich. Warto zwrócić uwagę na tapicerki i wypełnienia sof – meble takie wypełniane są zarówno sprężynami, jak i elastycznymi piankami, które zapewniają wysoki komfort. Okrycie sof to tkaniny o wysokiej odporności na ścieranie – najczęściej są to tkaniny bawełniane, ale też modne tkaniny welurowe, które mienią się w słońcu.

Jak zadbać o porządek w salonie czy pokoju dziennym?

Warto dbać o to, by przestrzeń w naszym domu była czysta – ma to znaczenie nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim zdrowotne! Regularne usuwanie kurzu i pyłu zmniejsza ryzyko powstawania reakcji alergicznych u osób zagrożonych alergią. Dodatkowo usuwanie kurzu z powierzchni mebli pozwoli na wydobycie ich pięknego koloru i blasku. By bez problemu móc sprzątać salon, warto postawić na meble do salonu na nóżkach. Szafy, komody czy regały osadzone na wysokich nóżkach to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie możliwość częstego odkurzania podłogi. To niezbędne np. kiedy w mieszkaniu znajduje się kot czy pies. Wysokie nóżki wykonywane są najczęściej z litego drewna lub metalu, są dopasowane kolorystycznie do mebla. Rozwiązanie to pozwala na wygodne usuwanie kurzu spod mebli przy pomocy klasycznego odkurzacza lub też odkurzacza samobieżnego.

https://banbanbook.com/czapsy-dla-wszystkich-jezdzcow/ https://aappulications.org/sport-to-zdrowie-czyli-jak-snowboard-wplywa-na-organizm-czlowieka/ https://overcomeback.com.pl/czy-spodnie-na-konia-moga-poprawic-komfort-jazdy/