Ciekawe

Jak zacząć robić hybrydy?

834Views

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci to prawdziwa gratka dla osób, które oczekują pięknego i trwałego manicure lub pedicure. Rosnące ceny stylizacji w salonach kosmetycznych sprawiają, że coraz więcej pań wykonuje zabieg w zaciszu własnego domu. Wbrew pozorom nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać, jednak należy zainwestować w wysokojakościowe lakiery i akcesoria. Jeśli potrzebujesz kilku sprawdzonych wskazówek, to zapoznaj się z dalszą częścią wpisu.

Zestaw startowy do paznokci hybrydowych

Interesuje Cię metoda hybrydowa zdobienia paznokci, jednak nie wiesz od czego zacząć? Najlepszym wyborem wydaje się być gotowy zestaw startowy do stylizacji paznokci. Zawiera on wszystkie produkty, które są niezbędne do wykonania zabiegu. Z biegiem czasu można uzupełnić kolekcję o nowe lakiery i przyrządy.

Przed zakupem zestawu do hybryd należy zwrócić uwagę, czy w komplecie znajduje się lampa UV. Jest ona potrzeba do tego, aby utwardzić lakier hybrydowy. Duże znaczenie ma moc urządzenia – im jest ona wyższa, tym lepiej. Zbyt słabe diody przedłużą czas trwania stylizacji. Paznokcie będą musiały trafić pod lampę na długie minuty, co bywa męczące.

Kompleksowe przygotowanie płytki

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci pozwala cieszyć się efektami stylizacji przez długi czas. Warunek jest jeden – przed przystąpieniem do zabiegu należy kompleksowo przygotować płytkę. Pierwszym krokiem jest nadanie paznokciom pożądanej formy. Należy zadbać o ich odpowiednią długość i kształt. Nie można zapomnieć o wypolerowaniu powierzchni. Niedopuszczalne są wszelkie zgrubienia i nierówności.

Decydując się na metodą hybrydową zdobienia paznokci nie można zapomnieć o zakupie odtłuszczacza, który znacząco ułatwia pracę.

Pierwsza stylizacja paznokci

Dzięki metodzie hybrydowej zdobienia paznokci można zwiększyć twardość i wytrzymałość płytki. Pierwszy manicure nie powinien być jednak zbyt skomplikowany. Lepiej zrezygnować z fantazyjnych wzorów, ponieważ ich wykonanie wymaga doświadczenia oraz umiejętności. Minimalizm jest elegancki, a zarazem ponadczasowy!

Nie należy aplikować zbyt grubych warstw produktów, ponieważ obniża to trwałość manicure. Kolejne pociągnięcia pędzelkiem mogą zostać wykonane po utwardzeniu poprzedniej warstwy. Po każdym nałożeniu i wysuszeniu lakieru hybrydowego lub topu należy odtłuścić płytkę. Dobrze wiedzieć, że konsystencja bazy jest inna. Powierzchnia paznokci nieco się klei nawet po utwardzeniu w lampie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie hybrydy na paznokcie.