Dom i Wnętrze

Jak zaprojektować funkcjonalny taras?

886Views

Czy wiesz, że taras może stać się miejscem wypoczynku, relaksu i zabawy? Wystarczą odpowiednie meble i dopasowane do naszych potrzeb dodatki. Taras może być miejscem podawania posiłków, czytania książek, przestrzenią odpowiednią dla dzieci – możliwości jest naprawdę sporo. Co proponują nam topowi producenci mebli ogrodowych?

Meble dopasowane do konkretnych potrzeb

Aranżowanie tarasu to dzisiaj sama przyjemność: jako kupujący możemy po prostu wybrać gotowy komplet od producenta, kopiując jego propozycje aranżacyjne i wprowadzając je do naszej przestrzeni użytkowej. Nowoczesne meble ogrodowe zaskoczą nas przede wszystkim wysoka trwałością: są one zabezpieczone przed wilgocią, wnikaniem i osadzaniem brudu, promieniowaniem UV, działaniem zmiennych warunków atmosferycznych. Meble tarasowe projektowane są w taki sposób, aby zapewniać komfort i wygodę: profilowane oparcia i siedziska zapewnią odpowiednie podparcie dla naszych pleców.

Salon z tarasem – jak urządzić tę przestrzeń?

Łącząc salon z tarasem tworzymy podwójnie funkcjonalną przestrzeń: miejsce to może być podzielone na strefę jadalną i strefę relaksacyjną. Decydując się na podawanie jedzenia na tarasie zdecydowanie powinniśmy wybrać obszerny stół i wygodne krzesła. Meble technorattanowe sprawdzą się w tym wypadku idealnie: są nie tylko trwałe, ale również bardzo estetyczne. Nowoczesne meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co każdy z nas może zaaranżować taras zgodnie z naszymi potrzebami.

Na niewielkich tarasach warto wybrać komplet składający się ze stolika kawowego oraz 2 lub 3 wygodnych foteli. Taki zestaw nie zajmie wiele miejsca i pozwoli na korzystanie z uroków lata, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Aby zacienić miejsce wypoczynkowe warto również wybrać nowoczesny parasol ogrodowy.

zobacz https://galoo.pl/ogrzewacz-gazowy-na-taras-niezawodne-zrodlo-ciepla-pod-golym-niebem/ https://spottedlublin.pl/oc-czy-ac-roznice-miedzy-podstawowymi-rodzajami-ubezpieczen-samochodowych/