Dom i Wnętrze

Jaką tarasolę wybrać do naszej przydomowej przestrzeni?

725Views

Skuteczna ochrona przed słońcem jest dzisiaj niezbędna, aby zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd skóry. Pamiętajmy o tym przede wszystkim latem, kiedy słońcem daje się nam najbardziej we znaki. Aby nie rezygnować z chwil na świeżym powietrzu warto pomyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć nasz taras przed słonecznymi promieniami. Dotychczas wykorzystywane parasole przeciwsłoneczne wydają się być niewystarczającym produktem.

 

Poznaj tarasolę i przekonaj się o jej zaletach

Zamiast kupować niewielki parasol, który da nam jedynie mały skrawek cienia, warto pomyśleć o rozwiązaniu kompleksowym. Stosując nowoczesne tarasole w prosty sposób zadaszymy cały taras, jednocześnie podnosząc komfort samych użytkowników. Obecnie firmy takie jak tarasola.pl zaproponują nam nie tylko stabilne i trwałe konstrukcje, ale także liczne dodatki, które z pewnością umilą chwile spędzane na tarasie.

 

Jak wznoszona jest tarasola?

Konstrukcja tarasoli wnoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Takie profile zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Klienci mogą wybierać kolor konstrukcji z palety ponad 200 barw. W ten sposób możliwe jest idealne dopasowanie tarasoli do już zaaranżowanego tarasu. Konstrukcja tarasoli zabezpieczona jest przed podmuchami wiatru dochodzącymi nawet do 120 km/h.

 

Jak wygląda zadaszenie tarasoli?

Jednym z najczęściej wybieranych modeli tarasoli to konstrukcje z dachem lamelowym. Takie zadaszenie wykonane jest z profili aluminiowych, obracających się o 135 stopni. W ułożeniu zamkniętym lameli dach jest całkowicie odporny na działanie wody – jest ona odprowadzana przez ukryty system orynnowania. Lamele nie nagrzewają się, co oznacza, że pod dachem panuje przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenia to tkanina techniczna, nierzadko pokryta również warstwą poliuretanu.