Dom i Wnętrze

Jaką tarasolę wybrać do naszej przydomowej przestrzeni?

946Views

Skuteczna ochrona przed słońcem jest dzisiaj niezbędna, aby zachować zdrowie i młodzieńczy wygląd skóry. Pamiętajmy o tym przede wszystkim latem, kiedy słońcem daje się nam najbardziej we znaki. Aby nie rezygnować z chwil na świeżym powietrzu warto pomyśleć, w jaki sposób zabezpieczyć nasz taras przed słonecznymi promieniami. Dotychczas wykorzystywane parasole przeciwsłoneczne wydają się być niewystarczającym produktem.

 

Poznaj tarasolę i przekonaj się o jej zaletach

Zamiast kupować niewielki parasol, który da nam jedynie mały skrawek cienia, warto pomyśleć o rozwiązaniu kompleksowym. Stosując nowoczesne tarasole w prosty sposób zadaszymy cały taras, jednocześnie podnosząc komfort samych użytkowników. Obecnie firmy takie jak tarasola.pl zaproponują nam nie tylko stabilne i trwałe konstrukcje, ale także liczne dodatki, które z pewnością umilą chwile spędzane na tarasie.

 

Jak wznoszona jest tarasola?

Konstrukcja tarasoli wnoszona jest na aluminiowych profilach malowanych proszkowo. Takie profile zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Klienci mogą wybierać kolor konstrukcji z palety ponad 200 barw. W ten sposób możliwe jest idealne dopasowanie tarasoli do już zaaranżowanego tarasu. Konstrukcja tarasoli zabezpieczona jest przed podmuchami wiatru dochodzącymi nawet do 120 km/h.

 

Jak wygląda zadaszenie tarasoli?

Jednym z najczęściej wybieranych modeli tarasoli to konstrukcje z dachem lamelowym. Takie zadaszenie wykonane jest z profili aluminiowych, obracających się o 135 stopni. W ułożeniu zamkniętym lameli dach jest całkowicie odporny na działanie wody – jest ona odprowadzana przez ukryty system orynnowania. Lamele nie nagrzewają się, co oznacza, że pod dachem panuje przyjemny chłód. Drugi rodzaj zadaszenia to tkanina techniczna, nierzadko pokryta również warstwą poliuretanu.

 

 

earchmarket24.com zobacz więcej zobacz