Ciekawe

Kuchnie na zamówienie do małych przestrzeni

1.11KViews

Meble do małej kuchni wybiera się w oparciu o metraż. Jednak, jeśli jest bardzo niewielka, a jednocześnie w kuchni chcemy spędzać sporo czasu, a poza tym mieć miejsce na wszystkie akcesoria, a także funkcjonalny blat roboczy mimo małej przestrzeni, trzeba zdecydować się na kuchnię na wymiar. Pozwoli to stworzyć możliwie najbardziej ergonomiczną przestrzeń kuchni.

Kuchnie na zamówienie Warszawa – zabudowa aż po sufit

W małych kuchniach, gdzie przestrzeni użytkowej jest naprawdę niewiele warto zdecydować się na bardzo wysoką zabudowę, niemal pod sam sufit. Dzięki temu wykorzysta się przestrzeń i jednocześnie pozostanie sporo miejsca, w którym będzie można powiesić składany blat kuchenny bądź postawić mały stolik z krzesłami. Najbardziej efektownie prezentuje się zabudowa z lakierowanej płyty mdf oraz szkła. Można wybrać przydymiony model i stosunkowo ciemne meble, niemniej jednak trzeba pamiętać, że takie rozwiązanie sprawdzi się w niewielkich kuchniach otwartych na duży salon, natomiast w przypadku zamkniętych przestrzeni lepiej zdecydować się na jasny kolor w połączeniu z wykończeniami w klasycznym kolorze szkła, które dobrze odbija promienie słoneczne oraz powiększa optycznie wnętrze.

Kuchnie na zamówienie Warszawa – kolory, które pobudzają zmysły

Nie od dziś wiadomo, że kolory wpływają na nastrój. Mogą także wpływać na ośrodek głodu i sytości. Jeśli chcemy, aby pobudzały apetyt warto wybrać kuchnię na zamówienie w soczystych kolorach, tj. pomarańczowy, czerwony czy limonkowy. Takie barwy poprawiają również nastrój. Takie meble mogą posiadać fronty pokryte lakierem bądź folią PVC. Obowiązkowo trzeba również dobrać do nich podłogę w jasnych barwach, najlepiej gres podłogowy bądź dla kontrastu drewniane panele.

Kuchnie na zamówienie Warszawa – jaki kształt zabudowy?

Poza zabudową na jednej ścianie można zdecydować się na częściowo narożną, czyli w literę L. Wyciągany bok może stanowić blat, który może służyć na co dzień lub na wyjątkowe okazje. Można do niego dobrać hokery barowe, które spośród krzeseł kuchennych zajmują stosunkowo najmniej miejsca. Sprawdzą się również podłużne szafki narożne, które mogą zostać zawieszone obok piekarnika. Oczywiście w małej kuchni nie trzeba stawiać wyłącznie na nowoczesność i można dobrać meble kuchenne na zamówienie wykonane z drewna, zwłaszcza, że do wyboru jest wiele jego rodzajów, a także zdobień i odcieni, począwszy od jasno brązowego, przez głęboki brąz, aż po najciemniejszy heban. Jednak do zamkniętej kuchni lepiej zdecydować się na drewniane meble bielone, które nie zmniejszą optycznie pomieszczenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kuchnie na zamówienie warszawa

earchmarket24.com eonlinemall.com uylerlake.com