Zdrowie i Uroda

Kudzu

938Views

Korzeń kudzu jest dziko rosnącą rośliną, którą znajdziemy w Japonii, Korei i Chinach. Roślina wykazuje prozdrowotne właściwości, dlatego została doceniona w wielu krajach na całym świecie. Jaki wpływ na nasz organizm ma kudzu? Jak kształtuje się cena suplementu kudzu root? Czy warto po niego sięgnąć, jeśli walczymy z nałogami?

Badania kudzu

W latach 80 naukowcy postanowili zbadać korzeń kudzu pod względem medycznym. W Północnej Karolinie opracowano wtedy raport odnoszący się do właściwości rośliny, stwierdzając stabilizację systemu nerwowego. Kilkanaście lat później odkryto w składzie korzenia izoflawony, które mogą mieć związek z leczeniem uzależnień różnego typu.

Wpływ na zdrowie

Okazuje się, że kudzu ma wiele właściwości zdrowotnych. Leczy bóle głowy, obniża ciśnienie krwi, wpływa na prawidłowe trawienie, łagodzi dolegliwości związane z menopauzą, łagodzi napięcie. Ponadto wpływa na wygląd skóry i wykazuje działanie antynowotworowe. Warto zauważyć, że suplementacja kudzu root może wspomagać odchudzanie. Chińczycy od wielu lat używają rośliny jako dodatek do wielu pokarmów. W smaku korzeń przypominać może mąkę ziemniaczaną.

Kudzu cena

Suplement kudzu root kupić możemy w aptekach lub sklepach internetowych. Cena jest różnorodna i zależy od ilości kapsułek w opakowaniu. Mniejsze opakowanie kupimy za około 30 złotych, natomiast większe są nieco droższe. Warto poznać dokładne dawkowanie suplementu i stosować go zgodnie z zaleceniami załączonymi w ulotce.

Uzależnienia a korzeń kudzu

Kudzu poprzez odpowiednie składniki zmniejsza chęć sięgnięcia po używkę. Przyjmowanie tej rośliny spowoduje, że dana osoba odczuje podobne wrażenia, jak po spożyciu używki. Dzięki temu nie odczuwa się pragnienia sięgnięcia po alkohol czy papierosy.Roślina ma także właściwości odtruwające organizm, dzięki czemu walczymy z nałogami związanymi z podłożem psychologicznym, ale także fizjologicznym. Kudzu jest bogate w sód, wapń, węglowodany, a także żelazo. Warto skorzystać z dobrodziejstw tych właściwości, zwłaszcza jeśli walczymy z nałogiem.

Warto zauważyć, że kudzu root jest suplementem łatwo dostępnym. Poznanie jego właściwości pozwoli walczyć z uzależnieniami, a dodatkowe składniki wpłyną pozytywnie na nasz organizm. Chińczycy już od lat stosują korzeń kudzu dodając go do potraw i sporządzając zdrowotne napary. W przypadku kudzu cena jest także zachęcająca.

https://greenrepublic.pl/metal-w-twoim-wnetrzu-od-kwietnikow-po-stojaki-na-reczniki/ https://emtec-group.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoj-sprzymierzeniec-w-chlodne-dni/ https://dziennikelblaski.pl/1053513