Dom i Wnętrze

Kupujemy nowe garnki!

1.18KViews

Co jest podstawą wyposażenia każdej kuchni? Oczywiście solidne garnki! Zakup odpowiedniego kompletu nie powinien być podyktowany przypadkiem, ponieważ od jakości garnków i patelni zależy bardzo wiele – smak potraw, wygoda użytkowania, a nawet bezpieczeństwo podczas gotowania. Na jakie parametry należy zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie garnki spełnią oczekiwania zarówno miłośnika niedzielnego pichcenia dla najbliższych, jak i profesjonalisty? Sprawdź!

Garnki ze stali, żeliwa, aluminium, szkła…

Najważniejszym kryterium, jakim powinniśmy kierować się podczas zakupów, jest główny budulec garnków. W sklepach dostać możemy obecnie naczynia z najróżniejszych tworzyw, począwszy od ciężkiego, niemal niezniszczalnego żeliwa, na delikatnym szkle kończąc. Najbardziej uniwersalne i praktyczne są garnki stalowe. Modele z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 18/10 są odporne na korozję, uszkodzenia mechaniczne, wysokie temperatury (dlatego można zapiekać je w piekarniku) oraz ostre środki myjące i wysokie ciśnienie wytwarzane w zmywarkach. Godne uwagi są również aluminiowe garnki pokryte od wewnątrz warstwą ceramiczną (przykładem takiego produktu są garnki Gerlach).

Dno

Istotną kwestią przy wyborze garnków jest budowa dna. Warto zainwestować w garnki z trójwarstwowym dnem. Tego typu naczynie nieco wolniej się nagrzewa, jednak dłużej utrzymuje temperaturę, co pozwala zredukować ilość zużywanej energii. Ponadto, zwróć uwagę na uchwyty – rączki powinny być wykonane z nienagrzewającego się tworzywa oraz wystarczająco duże, abyś mógł pewnie trzymać garnek w dłoni.

Marka ma znaczenie

Jeśli chcesz, aby nowy komplet w nienagannym stanie służył przez lata, zaufaj sprawdzonym markom. Na stronie gerlach.pl znajdziesz wysokiej klasy naczynia kuchenne, które wprowadzą do kuchni zupełnie nową jakość!

 

Stylowe meble łazienkowe Kuchnia zabudowana https://dragonbleuusa.com/nowoczesne-szafy-w-mieszkaniach-jaki-model-wybrac/