Zdrowie i Uroda

Lifting twarzy- operacyjny czy bezinwazyjny?

701Views

Lifting twarzy zazwyczaj kojarzy się z operacyjnym naciąganiem skóry oraz usuwaniem jej nadmiaru. Po takiej operacji dość długo dochodzi się do siebie i pozostawia ona niewielkie blizny, niemniej w przypadku dużych zmarszczek i podeszłego wieku, a co za tym idzie bardzo wiotkiej skóry, wykonuje się go dalej z powodzeniem. Alternatywą dla tego zabiegu jest natomiast lifting twarzy bez skalpela.

Lifting za pomocą fal radiowych

Działanie fal radiowych i prądów galwanicznych daje zdumiewające rezultaty w walce ze zmarszczkami, ponieważ powoduje znaczne ich spłycenie a nawet usunięcie. Ponadto owal twarzy zdecydowanie się poprawia, w wiotkość zmniejsza się. Jaka jest przewaga takiego zabiegu nad tradycyjnym liftingiem twarzy?

Przede wszystkim jest on zupełnie bezbolesny. Podczas zabiegu nie używa się skalpela. Chodzi tylko i wyłącznie o działanie na skórę, jednakże fale radiowe i prądy potrafią skutecznie wnikać w jej głąb. Po takim liftingu twarzy od razu można wrócić do pracy i do normalnej aktywności.

A może tradycyjny lifting twarzy?

Czasami jest on jedynym rozwiązaniem. Ma to miejsce w sytuacjach, kiedy nadmiar skóry jest naprawdę duży i trzeba się go pozbyć. Co prawda po operacji konieczna jest rekonwalescencja i maskowanie siniaków, jednakże taki zabieg ma pewną przewagę nad zabiegami medycyny estetycznej. Chodzi o to, że można go wykonać tylko raz i na długi czas można cieszyć się spektakularnie odmłodzoną skórą.

Wystarczy popatrzeć na efekty liftingu by stwierdzić, że podczas operacji można się odmłodzić wizualnie nawet o 20 lat. Co prawda trzeba się nastawić na nieco bólu i niedogodności, ale wiele pań uznaje ten efekt za zupełnie warty wyrzeczeń. Jeżeli zaś jeszcze nie ma konieczności wykonania operacji, warto korzystać z osiągnięć medycyny estetycznej.

Czego można się spodziewać po liftingu bez skalpela?

Na pewno skóra będzie o wiele bardziej napięta, gładsza i będzie na niej mniej widocznych zmarszczek. By efekt się utrzymywał trzeba go robić seriami i to co jakiś czas, najlepiej co roku.

Zaletą tego typu zabiegu jest na pewno, oprócz skuteczności, także przystępna cena, która sprawia, że jest to rozwiązanie na każdą kieszeń. Zabieg nie jest też bolesny i nie pozostawia blizn.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

-renoma.pl 7group.com zobacz