Zdrowie i Uroda

Manicure hybrydowy: zalety i wady

857Views

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci wydaje się być prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla pań, które mają dość klasycznych lakierów do paznokci. Manicure może utrzymywać się w nienaruszonym stanie nawet kilka tygodni. To właśnie dlatego hybrydy zostały pokochane przez kobiety na całym świecie. Jest to obecnie jedna z najczęściej wybieranych technik zdobienia paznokci.

Zalety manicure hybrydowego

Najważniejszym plusem metody hybrydowej zdobienia paznokci jest fakt, że efekt utrzymuje się około 2-3 tygodnie. Możemy zapomnieć o odpryskach, czy też konieczności wykonywania poprawek. Nie ma tutaj znaczenia styl naszego życia. Paznokcie będą prezentować się nienagannie pomimo pracy fizycznej, czy też długotrwałego moczenia w ciepłej wodzie. Metoda hybrydowa zdobienia paznokci ułatwia również zapuszczanie naturalnej płytki. Wynika to z faktu, że hybryda działa niczym utwardzacz. Zwiększa wytrzymałość na uderzenia, a także zmniejsza prawdopodobieństwo złamania lub pęknięcia.

Wielkim atutem jest szeroki wybór kolorów – zarówno z połyskiem, jak i matowych. Należy również wspomnieć o ozdobach, które znacząco urozmaicają tradycyjny manicure. Właściwie wykonana hybryda prezentuje się elegancko, a zarazem naturalnie. Może być nakładana na paznokcie przedłużane.

Wady manicure hybrydowego

Minusem metody hybrydowej zdobienia paznokci jest fakt, że po pewnym czasie może ona przesuszyć płytkę. Właśnie dlatego zaleca się robienie przerwy raz na kilkanaście tygodni. Długotrwałe noszenie hybryd nie jest najlepszym pomysłem. Przerwa jest niezbędna do tego, aby paznokcie zregenerowały się.

Osoby ze skłonnościami do alergii powinny podejść do tematu z dozą ostrożności. Ponadto ściągnie hybryd jest dość czasochłonne – trwa nawet kilkadziesiąt minut. Jeśli chcemy zrobić to w warunkach domowych, to musimy zainwestować w aceton. Z pewnością nie należy zdrapywać powłoki lakieru, gdyż może dość do uszkodzenia struktury paznokcia.

Krótkie podsumowanie

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci posiada zdecydowanie więcej zalet, niż wad. Sprawdzi się ona w przypadku pań, które stawiają na podwyższoną trwałość oraz subtelny, a zarazem efektowny wygląd. Naturalność jest tutaj wielkim atutem. Nie ma konieczności obciążania paznokci.

Oczywiście nie istnieją rozwiązania idealne, które posiadają wyłącznie zalety. Hybrydy również posiadają pewne wady, które należy uwzględnić przed podjęciem ostatecznej decyzji.

zobacz https://e-halina.pl/ogrzewacz-tarasowy-klucz-do-komfortu-w-kazdym-sezonie/ crx.pl