Metalowe meble w ogrodzie – warto?
Dom i Wnętrze

Metalowe meble w ogrodzie – warto?

1.12KViews

Meble wykonane z metalu są ponadczasowym wyposażeniem, które w ogrodowych warunkach sprawdza się doskonale. Dlaczego warto wymienić drewniane czy plastikowe ławki i krzesła na komplet zbudowany z metalu? Czy ciężkie żeliwo dalej jest mile widzianym gościem w modnych przestrzeniach? Sprawdź!

Aluminiowe meble tarasowe zamiast ciężkiego żeliwa

Jeszcze do niedawna w eleganckich, urządzonych ze smakiem ogrodach nie mogło zabraknąć bogato zdobionych, żeliwnych mebli. Specjalnie przygotowane, antykorozyjne żeliwo często łączone było z drewnem, które nieco przełamywało metaliczny chłód konstrukcji. Tego typu meble szczególnie harmonijnie wpisywały się w styl ogrodów angielskich albo francuskich. Niestety, dzisiaj dekoracyjne, wykuwane meble z żeliwa nie mają już tylu zwolenników. Ciężkie, masywne konstrukcje nie współgrają z trendami stawiającymi na piedestale przede wszystkim prostotę i maksymalną funkcjonalność. Czy to oznacza, że meble z metalu odchodzą do lamusa? Niekoniecznie! Modną alternatywą dla topornych mebli z żeliwa są aluminiowe meble tarasowe.

Krzesła na taras z aluminium – delikatna forma, bezwzględna trwałość

Wysokogatunkowe aluminium celująco zdaje egzamin w wymagającym, zewnętrznym środowisku. Możesz mieć pewność, że deszcz, śnieg, promieniowanie UV i skrajne temperatury nie wpłyną negatywnie na kondycję mebli. Co ważne, nie musisz przejmować się impregnacją mebli ani stosowaniem zabezpieczeń poza sezonem. Sofy, huśtawki i krzesła na taras z aluminium  mogą bezpiecznie przezimować na tarasie.

Ponadto, nowoczesne kolekcje mebli z aluminium idealnie odpowiadają nowoczesnym trendom. Prosta linia pozbawiona zbędnych dekorów, lekka forma, subtelne kolory i praktyczne rozwiązania pozwalają wykreować na swojej posesji stylowy zakątek, w którym nowoczesność miesza się z naturą.

zobacz live url https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/