Ciekawe

Narty dla tych, którzy szukają wyzwań

1.11KViews

Jeżdżąc na nartach od wielu lat narciarze poszukują większej adrenaliny. Wybierają więc trasy o coraz większym stopniu trudności, by móc doskonalić się w technice jazdy, a kiedy osiągną już pełnię umiejętności udowodnić sobie, że potrafią zjechać bez wywrotki po FISowskiej trasie. Do podejmowania kolejnych wyzwań potrzebują też coraz lepszego i bardziej wyspecjalizowanego sprzętu narciarskiego.

Narty Kraków – dla kogo narty zjazdowe?

Narty zjazdowe to specyficzny typ nart. Większość z nas przyzwyczajona jest do nart krótszych od wzrostu, a narty zjazdowe to przykład nart smukłych i długich, których długość jest równa wzrostowi narciarza, to znaczy, że mężczyzna, który ma 180 cm wzrostu kupuje narty zjazdowe mniej więcej o tej długości . Takie narty pozwalają na wykonywanie długich skrętów na dużej szybkości. Oczywiście przeznaczone są na trasy zjazdowe, gdzie jest możliwość rozpędzenia się bez konieczności stałej kontroli, czy nie wjedzie się w innego narciarza. Oczywiście wypadek może się zdarzyć na każdej trasie, jednak sama jej trudność determinuje jej wybór przez zaawansowanych narciarzy, którzy poradzą sobie ze stopniem trudności i nachyleniem stoku.

Narty Kraków – czy slalomowe narty są dobrym pomysłem dla średnio zaawansowanych?

Slalomowe narty to najkrótsze narty spośród dostępnych na rynku. Jednak jeśli ktoś myśli, że łatwiej będzie mu nauczyć się jeździć na takich nartach to jest w błędzie. Narty slalomowe nie wybaczają bowiem błędów, łatwo o podbicie narty w trakcie jazdy, a z tego już o krok od upadku, który jest jego konsekwencją. Dlatego osoby, które nie opanowały jeszcze bardzo dobrze skręcania powinny zacząć od mniej wymagającego sprzętu. Slalomowe narty są najbardziej taliowane ze wszystkich możliwych modeli. Odpowiedni rozmiar to długość 10-15 cm mniejsza od wzrostu narciarza. Takie narty zapewniają najlepszą zabawę podczas jazdy slalomowej. W jeździe slalomowej dużą rolę odgrywają krawędzie, zatem narty do takiej jazdy dobiera się również pod tym kątem.

Narty Kraków – obowiązkowy kask przy jeździe ekstremalnej

Niezależnie od tego czy na nartach rozwija się prędkość 20 czy 80 km/h, konieczne jest zakupienie solidnego kasku, który chroni przed poważnymi urazami głowy. Kask powinien być wykonany z solidnego, ale nie ciężkiego materiału, czyli najlepiej poliwęglanu. Powinien chronić i amortyzować uderzenie w razie upadku.

Narty, zwłaszcza te specjalistyczne, które mają wyższą cenę najlepiej jest kupować po sezonie. Dzięki temu można liczyć na atrakcyjne zniżki.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.agasport.com.pl/narty-cat-2

https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ zobacz zobacz wiecje