Zdrowie i Uroda

Nie trać czujności na wakacjach

812Views

Kolorowe, uginające się pod tanimi błyskotkami stragany ustawiane na nadmorskich promenadach lub na ulicach w popularnych kurortach przyciągają turystów, którzy szukają ciekawych pamiątek z wakacji. Znaczna część kobiet wraca z urlopu z parą kolczyków lub bransoletką przywołującą wspomnienie beztroskich wakacji. Niestety, większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że noszenie taniej, niecertyfikowanej biżuterii może mieć opłakane skutki. Jakie? Sprawdź!

Nikiel – niepozorny alergen

Tania biżuteria o niesprecyzowanym składzie często zawiera w sobie dużą dawkę niklu, który może wywołać ostrą reakcję alergiczną. Ze względu na swój atrakcyjny wygląd, wysoki połysk, odporność na zarysowania i rdzewienie, nikiel jest popularną domieszką większości światowych zasobów stali nierdzewnej. W efekcie większość metalowych przedmiotów codziennego użytku jest dla alergików potencjalnym zagrożeniem.

Pewna diagnoza

Jeśli w miejscach, gdzie zazwyczaj nosisz zegarek albo naszyjnik zauważysz zaczerwienienia albo jakiekolwiek inne zmiany dermatologiczne, nie zwlekaj – wykonaj test! U alergologa lub w niektórych laboratoriach wykonać możesz testy płatkowe wykrywające alergie kontaktowe. Tego typu badanie przeprowadzić można u dorosłych oraz dzieci, które ukończyły 4 lata.

Jak leczyć alergię na biżuterię?

Niestety, do tej pory nie udało się opracować skutecznej metody leczenia, która pozwoliłaby całkowicie pozbyć się alergii ze swojego życia. Kuracja przeciw alergii na biżuterię opiera się głównie na redukcji kontaktu ze szkodliwymi czynnikami oraz stosowaniu preparatów barierowych. Osoby uczulone powinny przyjrzeć się bliżej swojej szkatułce z biżuterią – konieczne będzie pozbycie się wszystkich błyskotek o nieokreślonym składzie.

zobacz więcej azubezpieczenia.pl zobacz więcej