Dom i Wnętrze

Nowoczesne domy budowane w mniej niż pół roku

1.01KViews

Ciągłe zmiany na przekształcenia na rynku deweloperskim sprawiają, że coraz trudniej jest kupić mieszkanie. Wynika to nie tylko z wywindowanych cen (szczególnie w średnich i dużych miastach), ale również z faktu, że niewiele jest mieszkań dostępnych na rynku wtórnym. Problemem jest także umiejscowienie nowego budownictwa – zazwyczaj są to rogatki miasta, ze słabą komunikacją oraz niewielkim zapleczem socjalnym. Alternatywą może okazać się… własny dom!

Budowa domu – czy jest droga?

Do niedawna sądzono, że budowa własnego domu jest nie tylko niezwykle kosztowna, ale też czasochłonna. Dzisiaj każdy producent domów szkieletowych przekonuje nas jednak, że wcale nie musi tak być. Nowoczesne domy szkieletowe to ciekawa alternatywa dla osób pragnących własnego miejsca na Ziemi, niekoniecznie w samym centrum miasta i za olbrzymie pieniądze. Dom drewniany w konstrukcji szkieletowej wybudujemy szybko, bo już w czasie 2-3 miesięcy (w zależności od tego w jakim stanie dom ten ma być oddany do użytku). Koszt wybudowania domu drewnianego jest niższy o ok. 35 % w porównaniu do domu murowanego o podobnej kubaturze. Skąd tak duża popularność domów drewnianych?

Dlaczego warto wybrać dom w konstrukcji szkieletowej?

Domy drewniane szkieletowe posiadają wiele zalet: szybka budowa, możliwość wybrania projektu z szerokiego wachlarza ofert. Wiele osób martwi się o zabezpieczenie termiczne w takich domach. Spieszymy z odpowiedzią, że domy takie posiadają specjalnie przygotowane wypełnienie ścian, składające się z kilku elementów. Rodzaj wypełnienia uzgadniany jest jeszcze na etapie projektu domu. Szukając idealnego projektu możemy wybierać pomiędzy domami parterowymi, domami z możliwością zabudowania poddasza, domami piętrowymi, domami z garażami.

https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ live url