Dom i Wnętrze

Ochrona przed słońcem podczas wypoczynku na tarasie

958Views

Przydomowy taras to miejsce coraz chętniej wykorzystywane do odpoczynku i relaksu – świadczą o tym kupowane masowo zestawy mebli ogrodowych. Aby jednak czerpać prawdziwą przyjemność z wypoczynku powinniśmy zadbać o to miejsce kompleksowo: nie tylko kupić odpowiednie meble, ale i zadbać o zadaszenie chroniące użytkowników przed słońcem. Do niedawna chętnie kupowane parasole ogrodowe zastępowane są dzisiaj tarasolami.

Odpoczynek pod tarasolą

Tarasole pojawiają się w polskich strefach wypoczynkowych coraz częściej – to funkcjonalne zadaszenie pozwoli nam spędzać czas w otoczeniu natury bez względu na pogodę. Budowa tarasoli sprawia, że dach chroni nas nie tylko przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale również przed niespodziewanym deszczem. Od dzisiaj pogoda nie będzie nam dyktować warunków!

Na stronie producenta tarasola.pl znajdziemy wiele interesujących modeli tarasoli, zarówno z dachami z tkanin technicznych, jak i z aluminiowych lameli. Konstrukcja tarasoli wykonana jest z aluminiowych elementów malowanych proszkowo, co zabezpiecza je przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Wewnątrz konstrukcji ukryto system odprowadzania wody.

Dachy tarasoli, bez względu na model, chronią przed silnym promieniowaniem słonecznym, zapewniają komfortowy cień, są też zabezpieczeniem przed niespodziewanym deszczem. Dachy w pozycji rozłożonej są całkowicie wodoodporne, przez co możemy korzystać z tarasu również w trakcie niepogody.

Dodatkowe opcje do tarasoli

Tarasola może być uzupełniona zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami. Producent oferuje przede wszystkim promienniki ciepła, których zadaniem jest podnoszenie komfortu cieplnego w czasie jesiennych popołudni na tarasie. Ciekawym rozwiązaniem są również panele boczne, które chronią przed silniejszymi podmuchami wiatru.

zobacz wiecje zobacz lusion-fp7.org