Dom i Wnętrze

Okna drewniane czy plastikowe – wybór dobry dla domu

590Views

Szacuje się, że przynajmniej raz w życiu czeka nas wymiana okien w domu, mieszkaniu, a nawet w firmie. Lepszym wyborem będą okna drewniane czy plastikowe? Przyjrzymy się zaletom takich okien, któe można otrzymać teraz w ofercie każdego producenta.

Okna drewniane czy plastikowe – zalety naturalnego drewna

Poszukując odpowiedzi na pytanie, sprawdźmy zalety okien drewnianych. Jedną z takich zalet jest dowolność kształtów. Nie tylko dostępne są one w tradycyjnych rozmiarach. Można je również otrzymać w nietypowych wymiarach. Wszystko dzięki temu, że mamy do czynienia z cyfrowymi obrabiarkami, które są w stanie wykonać okna w pożądanym kształcie. Odpowiednio wysuszone i sezonowane drewno o właściwej dla danego gatunku wilgotności, doskonale radzi sobie przy zmiennych warunkach atmosferycznych, jakie panują w naszym kraju, Okna drewniane polecane są do dużych przestrzeni.

Okna z tworzywa sztucznego

Okna drewniane czy plastikowe – wiele osób staje przed takim dylematem, przeglądając oferty dostępne na rynku. Tworzywo sztuczne to stosunkowo tani materiał, który zapewnia oknom solidne podparcie. Okna wykonane z PCV zapewniają m.in. dobrą izolację termiczną. Jeżeli chodzi o ten wskaźnik, to może być on utrzymany na poziomie Uw=0,62 W/m2K, co jest bardzo dobrym poziomem, polecanym przy domach jednorodzinnych. Tworzywo sztuczne jest niezwykle solidnym materiałem, dzięki czemu okna z tego materiału, przez długi czas zachowują swoją funkcjonalność przez bardzo długi czas. Może więc to być dobry wybór dla domu.