Dom i Wnętrze

Parasol boczny ogrodowy – dlaczego warto go mieć w strefie relaksu?

906Views

W okresie lata warto wyjść z czterech ścian domu czy mieszkania i korzystać z uroków pięknej pogody. Posiadacze tarasów i przydomowych ogrodów mają ułatwione zadanie – wystarczy kilka prostych zabiegów, aby zwykłą przydomową przestrzeń zmienić nie do poznania. Kupując meble outdoorowe oraz dodatki takie jak parasol słoneczny zapewnimy sobie wspaniałe miejsce do odpoczynku wśród zieleni. Od czego zacząć?

Funkcjonalne meble ogrodowe

Aranżowanie przestrzeni rozpoczynamy od mebli ogrodowych – warto zakupić je od producenta. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że będą one zabezpieczone przed działaniem wilgoci, wykonane z trwałych tworzyw. Wśród najchętniej wybieranych modeli wymienia się meble technorattanowe, meble oparte na aluminiowych stelażach, meble modułowe, których elementy możemy łączyć lub rozłączać, w zależności od potrzeb.

Parasole ogrodowe z nogą boczną

Jaki parasol okaże się najlepszy w naszej strefie relaksu? Wśród licznych modeli warto zwrócić uwagę na parasol boczny ogrodowy. Dostępne modele posiadają aluminiowe stelaże, zabezpieczone przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Aluminium jest materiałem o względnie niskiej wadze – przekłada się to na finalną wagę samego parasola. Stelaż osadzany jest na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie parasola o 360 stopni.

Na uwagę zasługuje czasza parasola z boczną nogą. Może ona być wykonana z tkaniny poliestrowej pokrytej warstwą poliuretanu lub też z tkaniny spuncrylic. Oba tworzywa są odporne na osadzanie się kurzu, działanie promieniowania UV, wilgoć. nawet po wielu latach użytkowania nie płowieją i nie tracą swoich właściwości. O odpowiednie ułożenie tkaniny na czaszy dbają sprężyny naciągowe. Czasza może być regulowana w jednej lub w dwóch płaszczyznach.

 

https://beesafe.pl/porady/uprawnienia-strazy-miejskiej/ zobacz wiecje zobacz