Ciekawe

Skoki ze spadochronem – jak zacząć?

1.18KViews

Pomimo tego, że Internet jest jednym z najszybszych źródeł informacji, to osoby chcące zacząć swoją przygodę ze skokami spadochronowymi wciąż mają wiele problemów i trudności ze znalezieniem informacji na ten temat. W jaki sposób nauczyć się skakać ze spadochronem? Czy konieczne jest ukończenie specjalnego kursu?

Kurs spadochronowy

Już na samym początku warto wyraźnie podkreślić i zaznaczyć, że legalne i bezpieczne skakanie ze spadochronem wymaga nie tylko ukończenia profesjonalnego kursu spadochronowego, ale również nienagannego stanu zdrowia. Przed przystąpieniem do kursu spadochronowego zostaniemy poproszeni nie tylko o uregulowanie należności za kurs, ale przede wszystkim o przeprowadzenie stosownych badań. O tym, że takie schorzenia jak chociażby nadciśnienie, anemia czy problemy z tarczycą lub z sercem są wyraźnymi przeciwwskazaniami do skoków, może wiedzieć każdy rozsądnie myślący człowiek. Warto sobie jednak uświadomić, że nawet skrzywienie przegrody nosowej, a tym samym schorzenie mające wpływ na układ oddechowy, jest przeciwwskazaniem do skoków spadochronowych.

Ile kosztuje kurs?

Kurs spadochronowy jest znacznie bardziej skomplikowany niż chociażby kurs na prawo jazdy, a tym samym jego cena jest wyższa. Najtańsze kursy spadochronowe to wydatek w okolicach trzech tysięcy złotych, zaś najdroższe znaleźć można nawet w okolicach 7-8 tysięcy złotych. Pomimo tak dużej rozpiętości kwotowej, nawet najtańsze kursy przeprowadzone przez profesjonalne ośrodki zapewnią nam bezpieczne warunki do nauki i nauczą samodzielnego oddawania bezpiecznych skoków spadochronowych w niemal każdych warunkach.

Dlaczego kursy są droższe?

Dlaczego niektóre kursy spadochronowe są droższe? Wynika to przeważnie z oferowania dodatkowych usług, jak chociażby wideofilmowanie wszystkich skoków treningowych czy dodatkowe skoki w atrakcyjnych miejscach – nie tylko nad konkretnym lotniskiem, ale również skoki w krajach ościennych.

Podsumowując, jeżeli chcemy nauczyć się skakać ze spadochronem i mieć możliwość legalnego odbywania skoków spadochronowych, to konieczne jest ukończenie stosownego kursu popartego uzyskaniem Książeczki Skoczka Spadochronowego z wpisem o ukończeniu szkolenia. Tylko taka książeczka upoważnia nas do sportowego skakania ze spadochronem – jest niczym prawo jazdy w przypadku kierowców samochodów osobowych.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia

https://www.travelin.pl/news/ubezpieczenie-assistance-na-wakacje-samochodem-o-czym-pamietac https://ciekawostki-porady.blogspot.com/ Nowoczesny metalowy kwietnik stojący