Dom i Wnętrze

Sprzęt do utrzymania porządku w mieszkaniu dla osób w podeszłym wieku

956Views

Standardowe czynności nie są już tak łatwe, jeżeli użytkownik ma pogorszoną sprawność fizyczną z powodu swojego wieku. Wart tak dobierać wyposażenie gospodarstwa domowe, aby senior mógł być nadal aktywny. Zmniejszenie wagi lub poprawa ergonomii używania podnosi poziom komfortu życia.

Czynności porządkowe lżejsze niż można się tego spodziewać.

Odczucia związane ze sprzątaniem zależą od doboru środków czystość. Pamiętać należy, że dla osoby z problemami zdrowotnymi każdy wysiłek i przenoszenie ciężkich przedmiotów może prowadzić do powystawiania kontuzji. Jak jednak tego uniknąć podczas prac porządkowych? Zacząć można od zmiany standardowych szczotek i mopów na lekki teleskopowy mop do sprzątania. Dobrze, kiedy będzie on miał regulowana wysokość, aby był narzędziem uniwersalnym i umożliwił dotarcie do wszystkich kątów. Bez konieczności schylania ułatwi również wytarcie kurzu i zabrudzeń pod meblami. Poręczna budowa to jedna z zalet takich rozwiązań ułatwiających utrzymanie porządku. Dzięki temu senior dalej będzie aktywnie i sam będzie mógł używać takich akcesoriów jak mop do sprzątania.

Udogodnienia stosowane w sprzęcie czyszczącym seniorów

Sprzątanie i utrzymanie czystości w pomieszczeniu jest jeszcze prostsze dzięki zmodyfikowanemu sprzętowi czyszczącemu. Spray mop to połączenie mopa spryskiwacza. Na długiej rękojeści jest dźwignia umożliwiająca spryskiwanie dowolnego kawałka podłogi, aby skutecznie wyczyścić zabrudzenia bez noszenia wiadra z wodą. Taki mobilny przydatny w każdym gospodarstwie spray mop jest kompaktowy i nie zajmuje wiele miejsca. Pozwala on również na stworzenie podręcznego zestawu do domowych porządków. Lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie dla starszej osoby, bez obciążacie kręgosłupa. To dobre uzupełnienie do przenośnego odkurzacza oraz płynów do mycia mebli w formie spryskiwaczy.

Sprzęt AGD należy dobierać do oczekiwań seniorów. Pamiętać należy, że będą oni potrzebowali wydajnych i niekomplikowanych rozwiązań. Takie wyposażenie będzie im ułatwiało życie oraz funkcjonowanie w domu. Wykonując samodzielnie prace domowe, będą oni cały czas aktywni oraz bardziej samodzielni. Pozwoli to na lepszą kondycję psychofizyczną seniora i jego funkcjonowanie w społeczeństwie.

live url rpbc.org zobacz więcej