Dom i Wnętrze

Srebrne sztućce w prezencie ślubnym – dobry pomysł?

849Views

Lato to niewątpliwie sezon ślubny. Wśród podarunków, które goście najczęściej przynoszą ze sobą dla pary młodej, szczególnie często pojawiają się sztućce. Czy zakup ekskluzywnego, drogiego kompletu ze srebra to dobry pomysł? Sprawdź nasze rady i wybierz sztućce, które sprawdzą się w nowoczesnym mieszkaniu!

Problematyczne srebro

Jeszcze do niedawna dużą popularnością cieszyły się srebrne lub posrebrzane komplety. Dzisiaj srebrne sztućce czy cukiernice są raczej pamiątkami rodzinnymi albo ozdobami za witrynami w domach koneserów, niż używanym na co dzień wyposażeniem. Dlaczego?

Sztućce ze srebra nie zdawały egzaminu w praktyce. Aby srebro zachowało swoją barwę i połysk, wymaga starannej pielęgnacji, mycia w specjalnie przygotowanych roztworach oraz przechowywania w odpowiednich warunkach. Co więcej, kontakt srebrnego noża albo widelca z niektórymi pokarmami (na przykład jajami) skutkował pojawieniem się na srebrzystej powierzchni nieestetycznych przebarwień. Ponadto, niezwykle kosztowne sztućce z bogato zdobionymi rączkami niekoniecznie współgrają z dzisiejszymi trendami wzorniczymi.

Stalowe komplety doskonałe na prezent

Nowoczesną alternatywą dla platerowanych i wykonanych w całości ze szlachetnych materiałów sztućców są komplety z wysokogatunkowej stali nierdzewnej 18/10. Znak wytłoczony na trzonkach oznacza, że w stopie stali znajduje się aż 18% chromu oraz 10% niklu. Dzięki wysokiemu nasyceniu tymi pierwiastkami sztućce wyróżniają się wysoką odpornością na uszkodzenia i zarysowania, a jednocześnie pięknie się błyszczą. Ważne jest to, że stal nierdzewna może być poddawana myciu w zmywarce. Wybierając sztućce Gerlach w prezencie ślubnym, warto skorzystać z opcji grawerowania. Niewielki detal sprawi, że każdy posiłek będzie ciepłym wspomnieniem najpiękniejszych momentów w życiu.

Komody do sypialni nowoczesne https://d41teachers.org/nowoczesny-taras-pomysl-na-niebanalne-miejsce-do-relaksu/ Nowoczesne meble łazienkowe