Dom i Wnętrze

Sypialnia – pokój o wielu twarzach

652Views

Sypialnia bardzo często jest pokojem, który spełnia wiele funkcji. Z jednej strony właśnie tu wypoczywamy, ale również bardzo często jest to pokój, w którym przechowujemy większość ubrań. Jak zaaranżować sypialnię, by pogodzić wszystkie jej zadania?

Sen jest najważniejszy

Łóżko oraz materac to elementy, które w sypialni są najważniejsze. Dobry sen wpływa na nasz komfort i samopoczucie.

Łóżko dla dwóch osób nie może być mniejsze niż 140 cm. Bardzo ważny jest również materac. Wybierając twardość materaca warto zastanowić się, czy nie korzystniej jest kupić dwa oddzielne materace, które będą dostosowane do ciężaru każdej z osób. W ten sposób możemy uniknąć sytuacji, że jedna z osób ma materac zbyt twardy, a materac drugiej osoby jest za miękki.

Pojemna szafa

Szafy wnękowe Warszawa to kolejny, niezbędny element sypialni. Dobra szafa jest pakowna, elegancka i nie zmniejsza przestrzeni.

Szerokość szafy nie może być mniejsza niż 60 cm, gdyż wieszaki mają właśnie taką szerokość. Warto dodać jeszcze kilka centymetrów, wtedy będziemy mogli wieszać również grubsze rzeczy, takie jak kurtki czy płaszcze.

Dobre rozplanowanie szafy wnękowej Warszawa to podstawa utrzymania porządku w szafie. Ilość półek, koszy oraz drążków na wieszaki zależy od indywidualnych potrzeb. Osoby, które mają w swojej szafie większość koszul, garniturów czy garsonek, na pewno będą potrzebowały więcej wieszaków. W szafie osoby, która ma więcej t-shirtów oraz ciuchów sportowych sprawdzą się kosze, które są wygodne w użytkowaniu i dzięki swojej budowie zapewniają odpowiednią wentylację.

Kolor ma znaczenie

Sypialnia to przede wszystkim pokój, w którym odpoczywamy po trudach dnia. Kolor, który w niej dominuje ma bardzo duże znaczenie dla naszego komfortu.

Kolory, takie jak niebieski, zielony, biały czy szary to barwy spokojne, stonowane sprzyjające odpoczynkowi i wyciszeniu. Żółty, pomarańczowy czy czerwony to piękne i energetyczne kolory, ale bardzo pobudzające, które sprawdzą się w dodatkach, ale nie jako kolor wiodący.

Szafy wnękowe Warszawa również muszą być dopasowane kolorystycznie do aranżacji sypialni. Jasne drzwi wkomponują się w otoczenie, poprzeczne pasy poszerza pokój, a ciemne drewno sprawi, że sypialnia stanie się luksusowa.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie lustra na drzwiach, dzięki temu sypialnia będzie większa, a drzwi praktyczne. Lustro nie musi być umieszczone na całych drzwiach. Połączenie luster z czarnym szkłem, czy ciemnym drewnem sprawi, że do sypialni zawita luksus i szyk.

Więcej informacji znajdziesz na stronie szafy wnękowe warszawa http://bbmeble.pl.

zobacz więcej equarterdevelopment.org live url