Ciekawe

Wino bezalkoholowe – doskonałą alternatywą dla abstynentów

798Views

Bycie sportowcem to bardzo przyjemne i dochodowe zajęcie. Jednak jak każda praca ma swoje ograniczenia. Jednym z nich jest stałe przebywanie poza domem rodzinnym. Równie uciążliwa dla wielu z nich jest przymusowa abstynencja od alkoholu. O ile z życiem na walizkach nic nie da się zrobić, o tyle rozwiązaniem drugiego problemu jest wino bezalkoholowe.

Dlaczego ludzie decydują się zrezygnować ze spożywania alkoholu?

Powody takiej decyzji są rozmaite. Jedni nie piją, bo nie pozwala im na to stan zdrowia, drudzy, ponieważ wykonują zawód, który wymaga trzeźwości umysłu. Na przykład takim zawodowym kierowcom podczas rodzinnych uroczystości musi w zupełności wystarczyć wino bezalkoholowe. Co prawda smakuje ono nie najgorzej, ale alkohol bez bąbelków nie daje tego uczucia rozluźnienia i nie poprawia humoru.

Również sportowcy są niejako ofiarami przymusowej prohibicji. Dla nich wino bezalkoholowe jest jedyną opcją na zniesienie noworocznego toastu. Zwłaszcza sportsmeni uprawiający dyscypliny zimowe w okresie świąteczno- noworocznym nie mogą ani na chwilę zapomnieć o tym, iż za chwilę czekają ich kolejne starty. Ostatnią grupę stanowią ludzie po odwyku, którzy zmagali się w przeszłości z chorobą alkoholową. Dla nich każda kropla alkoholu stanowi niebezpieczeństwo i może doprowadzić do zaprzepaszczenia efektów terapii.

Co zyskują abstynenci?

Po pierwsze nie muszą się obawiać kaca poalkoholowego. Po drugie mają więcej pieniędzy, więc mogą przeznaczyć je na inne cele. Po trzecie nie muszą wynosić z domu żadnych rzeczy, by sprzedać je w lombardzie. Dzięki temu ich życie rodzinne lepiej się układa, a oni sami nie muszą kombinować, jak po cichutku wyjść z domu. Jeżeli chcą coś uczcić w gronie rodzinnym, to po prostu to robią. Wino bezalkoholowe świetnie się do tego nadaje, bo nie otumania, mogą się go napić wszyscy domownicy i jest ono dostępne w różnych smakach.

Czym różni się wino alkoholowe od innych trunków?

Jeśli chodzi o sam proces produkcji, to jest on niemal taki sam. Różnica polega na tym, iż przed zakorkowaniem wina bezalkoholowego alkohol zostaje odwirowany z pojemnika za pomocą specjalnych stożków. Poza tym wino bezalkoholowe jest mniej kaloryczne i nie można się nim upić. Jednak przy jego pomocy można się doskonale bawić. Wystarczy tylko znaleźć się w odpowiednim towarzystwie i wykazać się poczuciem humoru i odrobiną taktu podczas zabaw tanecznych.

Wino bezalkoholowe kupisz w sklepie bezalkoholowe.com