Wybieramy meble ogrodowe: krzesło ogrodowe, stół, leżanki
Dom i Wnętrze

Wybieramy meble ogrodowe: krzesło ogrodowe, stół, leżanki

1.31KViews

Skompletowanie zestawu ogrodowego jeszcze nigdy nie było takie proste. Korzystając z licznych ofert topowych producentów możemy szukać mebli dopasowanych do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań estetycznych. Jak wybrać najlepsze meble? Na co zwracać uwagę? Zapraszamy do lektury, która z pewnością pozwoli na szybsze podjęcie decyzji!

Zwracaj uwagę na tworzywa

Najważniejszą kwestią w poszukiwaniu idealnych mebli do ogrodu są tworzywa. Musza być one odpowiednio zabezpieczone przed wnikaniem wilgoci, działaniem silnego promieniowania słonecznego. Zmienne warunki atmosferyczne mogą przyczynić się nie tylko do zmiany koloru mebli ogrodowych, ale także do ich koślawienia, wyginania się, pękania, łamania.

Wśród najchętniej wykorzystywanych tworzyw producenci wymieniają aluminium oraz technorattan. W przypadku tego pierwszego aluminiowe profile są malowane proszkowo, aby ograniczyć działalnie wody oraz pojawianie się ognisk rdzy. Aluminium może stanowić materiał na stelaże do mebli ogrodowych lub też ich główny materiał – wszystko zależy od danej kolekcji. Ze względu na niską wagę przenoszenie mebli aluminiowych, takich jak krzesło ogrodowe, nie sprawia żadnego problemu. Meble aluminiowe cenione są również poza prywatnymi ogrodami – często wybierają je właściciele ogródków restauracyjnych.

Czy technorattan to dobra decyzja?

Drugi, popularny materiał, to technorattan. Chropowata struktura oraz plecione tworzywo to najbardziej charakterystyczne cechy technorattanu. Syntetyczne włókna są wysoce odporne na wnikanie brudu, działanie niskich czy wysokich temperatur. Dodatkowo meble technorattanowe dostępne są w kolekcjach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Oznacza to, że każdy bez trudu znajdzie coś dla siebie.