Dom i Wnętrze

Wygoda w codziennym gotowaniu – garnki na płytę indukcyjną

468Views

Idąc z duchem czasu chcemy, aby nasze kuchnie były nowoczesne i dopasowane do naszych potrzeb. Jedną z częstszych zmian jest wymiana klasycznych kuchenek gazowych na kuchnie indukcyjne. Zmiana ta wymaga od nas również zmiany wyposażenia kuchni – garnki na płytę indukcyjną pozwolą na swobodne realizowanie kulinarnych marzeń oraz na podawanie doskonałych posiłków. Czym garnki te wyróżniają się na tle klasycznych kompletów?

Stalowe garnki na płytę indukcyjną

Nowoczesne garnki na płytę indukcyjną to dzisiaj jedne z najchętniej wybieranych produktów – przekonują sprzedawcy ze sklepu gerlach.pl. Garnki takie nie tylko tworzone są zgodnie z obowiązującymi trendami, ale też pozwalają na znaczne usprawnienie codziennego gotowania. Garnki na płytę indukcyjną tworzone są m.in. ze stali nierdzewnej 18/10. Materiał ten doskonale sprawdza się w naszych kuchniach – nie odkształca się, nie jest podatny na ścieranie, wnikanie korozji czy wysokie temperatury. Budowa garnka na płytę indukcyjną różni się od klasycznych garnków dnem – jest ono stworzone z kilku warstw, dodatkowo w dnach umieszczone mogą być dyski aluminiowe. Zadaniem dysków jest równomierne rozprowadzanie ciepła, co sprawia, że możliwe jest znacznie szybsze i tańsze gotowanie.

Czy garnki na płyt indukcyjną są wygodne w użytkowaniu?

Zdecydowanie tak – garnki na płytę indukcyjną są dopasowane do konkretnych potrzeb: w kompletach znajdziemy kilka lub kilkanaście elementów, w tym pokrywki tworzone ze szkła hartowanego z niewielkimi odpowietrznikami. Dodatkowym udogodnieniem są bez wątpienia antypoślizgowe rączki oraz uchwyty, które pozwalają na bezpieczne i wygodne podnoszenie czy przenoszenie garnków z miejsca na miejsce. Atutem garnków są również wewnętrzne miarki do odmierzania płynów, lejki, cedzaki.

 

 

 

Jak zrobić stolik na laptopa LATINA NOTODO https://ijcai-19.org/jakie-sa-ceny-samochodow-elektrycznych/ https://dowiedz-sie.com.pl/funkcjonalny-taras-pomysl-na-niebanalna-przestrzen/