Dom i Wnętrze

Wygodne łóżko w stylu skandynawskim

629Views

Niezależnie od tego, czy wybierzemy łóżko w stylu skandynawskim, czy też łóżko w stylu tradycyjnym – każdej nocy będziemy do niego wracać, aby odpocząć. Jak wybrać wygodne łóżko, które pozwoli nam na zdrowy i długi sen?

Wybieramy łóżko w stylu skandynawskim

Na co należy zwrócić uwagę wybierając łóżko w stylu skandynawskim? Przede wszystkim musimy uwzględnić rozmiary pomieszczenia. Czy ma być to łóżko do małej sypialni, czy też wręcz przeciwnie – będziemy mieli do czynienia z wielkim pomieszczeniem? Należy również zwrócić uwagę na to, czy łóżko ma się wyróżniać, stanowić centrum całego pomieszczenia, czy też ma komponować się z pozostałym wyposażeniem, jakie będzie znajdować się w sypialni. Nie można zapomnieć o tym, że podczas kupna łóżka należy zwrócić uwagę na to z jakiego materiału wykonane jest łóżko. Popularną propozycją jest drewno, aczkolwiek metal cieszy się także dużym zainteresowaniem.

Dopasowane łóżko w stylu skandynawskim

Łóżko w stylu skandynawskim musi być dopasowane do nas wymiarami. Jak sprawdzić, czy łóżko będzie pasować do nas w odpowiedni sposób? Dla młodzieży wybieramy z reguły łóżka o szerokości 90 cm – w szczególności, jeżeli mamy do czynienia z małą sypialnią. W przypadku osób dorosłych szerokość łóżka powinna wynosić min. 140 cm. W przypadku długości łóżka musi to być min. 160 cm. Aczkolwiek wszystko zależne jest od tego, ile ktoś ma cm wzrostu. Do tego dodaje się dodatkowe 10 cm luzu, dzięki czemu będzie wiadome, że podczas spania zapewnimy sobie wygodę oraz komfort.