Zdrowie i Uroda

Wypoczynek zimowy w górach

736Views

Zima, choć ostatnimi laty sprawiała sporo zawodu niewielką ilością śniegu, nadal jest bardzo popularną porą roku na wykorzystanie urlopu. Dwa tygodnie zimowego szaleństwa w Tarach, Beskidach lub Sudetach pozwala nabrać sił i z ochotą wrócić do obowiązków zawodowych.

Zimowe szaleństwo w górach

Nawet jeśli w niższych partiach kraju śniegu jest jak na lekarstwo, w górach zazwyczaj leży on przez kilka miesięcy. A nawet jeśli zdarza się rok z mniejszą obfitością, to w popularnych kurortach działają armatki śnieżne i narciarze mogą do woli korzystać z uroków zimy. Współcześnie aktywny wypoczynek zimowy nie ogranicza się do narciarstwa zjazdowego i rekreacyjnego saneczkarstwa. Dużą popularnością cieszy się narciarstwo biegowe i snowboard. Powstają trasy przeznaczone tylko dla tych dyscyplin sportów zimowych. Działają też liczne lodowiska umożliwiające uprawianie łyżwiarstwa. Mimo znacznie trudniejszych warunków niż w pozostałych porach roku, nie brakuje także miłośników turystyki pieszej.

To z myślą o nich część popularnych szlaków turystycznych jest także zimą utrzymywana. Te mniej uczęszczane zimą są całkowicie zasypane i zmrożone, a poruszanie się po nich bez specjalistycznego sprzętu: raków i rakiet śnieżnych lub nart skiturowych atomic praktycznie niemożliwe.

Narciarskie wędrowanie

Pasjonaci zimowego wędrowania mogą wybrać alternatywę dla pieszych wędrówek w postaci narciarstwa skiturowego. Ta dyscyplina narciarstwa od pewnego czasu rozwija się bardzo prężnie, a kolejne biura podróży organizują wyjazdy na skiturę zarówno w kraju jak i zagranicą. Zaletą takiego wędrowania jest uniezależnienie od specjalnie przygotowanych tras narciarskich. Na nartach skiturowych możliwe jest pokonywanie górskich bezdroży, a posiadając dobry sprzęt, na przykład narty skiturowe atomic możemy atrakcyjnie spędzić czas.

Czym są narty skiturowe?

Narty do uprawiania turystyki skiturowej różnią się od nart zjazdowych budową oraz długością. Narty skiturowe atomic mają charakterystyczną budowę z taliowaniem w środkowej części nart, które umożliwia pokonywanie mocno zaśnieżonych szlaków. Inną ważną cechą tego sprzętu jest jego niezwykła lekkość oraz dostępność całego oprzyrządowania skiturowego. Trzeba bowiem wiedzieć, ze oprócz nart turysta turowy musi zaopatrzyć się w dopasowane do nart skiturowych atomic wiązania, buty oraz foki. Nie można zapomnieć także o kijach oraz specjalnej, odpowiednio dopasowanej odzieży.

zobacz https://greenrepublic.pl/parasol-ogrzewacz-gazowy-polaczenie-funkcji-i-estetyki/ zobacz