Biznes

Zwrot podatku z Irlandii: informacje, które mogą ci się przydać

2.07KViews

W Irlandii pracuje wielu pracowników z Polski. Spora część z nich zatrudniona jest na podstawie umowy o pracę. Oznacza to, że każdego miesiąca ich pracodawca odprowadza do urzędu skarbowego zaliczkę na poczet podatku dochodowego. Polacy, którzy pracują bądź pracowali w Irlandii legalnie mogą ubiegać się o zwrot nadpłaconego podatku. Można to zrobić zwracając się do właściwego urzędu Revenue.

Zwrot podatku z Irlandii: jak uzyskać pieniądze?

Wniosek we właściwym oddziale Revenue można złożyć osobiście. Mnóstwo ulg, wysoka kwota wolna od podatku sprawiają, że wiele osób z Polski może mieć problem z prawidłowym wypełnieniem wniosku. W takiej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do biura podatkowego. Więcej informacji osoby zainteresowane zwrotem podatku z Irlandii znajdą na stronie zwrot-podatkow.pl. O zwrot nadpłaconego podatku można zwracać się za okres do czterech lat wstecz.

Jakie dokumenty są potrzebne?

 

Najważniejszy z nich to formularz P60. To dokument, który pełni podobną funkcję jak w Polsce PIT-11. Otrzymuje go każda osoba zatrudniona na umowę o pracę na koniec roku podatkowego, który w Irlandii kończy się 31 grudnia. W dokumencie tym znajdują się informacje o osiągniętych dochodach oraz o kwocie pobranych zaliczek na podatek dochodowy. To na podstawie tego dokumentu można ubiegać się w Irlandii o zwrot podatku – oczywiście w sytuacji, gdy został on nadpłacony. Można dołączyć także dokument P45. W przypadku braku obu tych dokumentów przyda się payslip otrzymany ostatnio. To pasek wypłaty, który potwierdza zatrudnienie, informuje o pobranych zaliczkach na podatek dochodowy i kwotach przysługujących odliczeń. Payslip zawiera także dane pracodawcy.  Do rozliczenia przydadzą się również rachunki i zaświadczenia umożliwiające skorzystanie z ulg.

https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ https://gethotels.pl/ogrzewacze-na-taras-niezbedny-dodatek-do-twojego-domu/ https://dinusiek.pl/ogrzewacz-tarasowy-jak-cieszyc-sie-tarasem-niezaleznie-od-pory-roku/