Biznes

Kto może otrzymać zwrot podatku za pracę w Niemczech?

1.31KViews

Wiele osób pracujących za granicą ma prawo do różnych przywilejów. Jednym z nich jest zwrot podatku za pracę w Niemczech i jak najbardziej warto się o niego starać, jeśli podejmowało się legalną pracę za granicą.

Jakie dokumenty trzeba zachować?

Pracując w legalny sposób za granicą otrzymujemy różne dokumenty, pisma, papierki od pracodawcy. Warto to wszystko sobie trzymać, ponieważ może być to do zwrotu potrzebne. Dodatkowo trzeba wspomnieć też o tym, że na dokumentach z wynagrodzenia jest oznaczone, jaka zaliczka na podatek została pobrana.

 

Zwrot podatku za pracę w Niemczech a rozliczenie w Polsce

Ogólnie pracując tylko i wyłącznie za granicą nie ma obowiązku, aby rozliczać się w podatku w Polsce, ale jest to konieczne wtedy, gdy ktoś ubiega się o zwrot podatku za pracę w Niemczech. Jest to bardzo ważne, ponieważ bez rozliczenia w Polsce nie można otrzymać zwrotu, więc warto wszystkie sprawy załatwić tak, jak należy.

 

Składanie wnioski o zwrot podatku

Wszystko odbywa się w urzędach, więc trzeba się w nich stawić osobiście ze wszystkimi swoimi dokumentami. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można zgłosić się do osób i różnych biur, które służą pomocą w sprawach związanych z prawem, podatkami i zwrotami i takie osoby będą w stanie udzielić wielu rad.

Podatek niemiecki można rozliczyć do 4 lat wstecz, ale nie warto z tym zwlekać, ponieważ w każdej chwili prawo może się zmienić, a szkoda, jeśli taka kwota miałaby przepaść. Wiele robić nie trzeba, aby zwrot otrzymać.

antraffic.pl ane-slowem.pl fect-meble.pl