Biznes

Trasy skiturowe w Polsce

1.3KViews

W Polsce jazda na skitury cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego też warto dokładnie jej się przyjrzeć. Dziewicze trasy skiturowe są doskonałym wyborem nie tylko dla doświadczonych, ale również i początkujących narciarzy. W Polsce jest bardzo wiele ciekawych tras skiturowych do pokonania, które dostarczają niesamowitej adrenaliny.

Narty skiturowe – co warto o nich wiedzieć?

Oryginalne narty skiturowe od renomowanego producenta doskonale sprawdzą się nie tylko poza trasą, ale również na wertepach. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby jeździć nimi po przygotowanych stokach.

Kluczem do sukcesu jest przede wszystkim to, aby wybrać solidne i dość lekkie narty. Ma to olbrzymie znaczenie przede wszystkim w przypadku osób początkujących, które nie mają dużego doświadczenia. Narciarze, którzy mają o 500 gramów cięższe narty nawet na prostych trasach skiturowych muszą wnieść na szczyt kilka ton więcej.

Podchodzenie pod szczyt

Wbrew pozorom do samego chodzenia na nartach skiturowych nie wymagane jest żadne większe doświadczenie narciarskie. Nauka podchodzenia na fokach jest bardzo prosta i intuicyjna zwłaszcza, jak wybierze się odpowiednie trasy skiturowe. Osoby początkujące mogą mieć jedynie problem przy zjazdach po mocno nachylonych stokach.

Ważne jest również to, aby dobrać odpowiednie foki do wybranej trasy skiturowej. Zwrócić należy uwagę przede wszystkim na rodzaj śniegu. W dzisiejszych czasach dużym zainteresowaniem cieszą się syntetyczne foki, na których można wchodzić nawet pod wzniesienia o nachyleniu do 40 stopni. W przypadku bardziej stromych stoków należy oczywiście trawersować.

Trasy skiturowe w Polsce

W Polsce najciekawsze trasy skiturowe można znaleźć oczywiście w Tatrach, które zaspokoją oczekiwania nie tylko osób początkujących, ale również zawodowców. Godny polecenia jest przede wszystkim niesamowity Trawers Tatr Wysokich, który rozpoczyna się w Kieżmarskich Żłobach, a kończy w Chochołowskiej Dolinie. Na trasę najlepiej wybrać się na przełomie marca i kwietnia.

Tatry oferują kilkudniowe wyprawy, które mogą okazać się niezapomnianą przygodą. Pamiętać należy o tym, że do dyspozycji są nie tylko trasy skiturowe po polskiej, ale również i słowackiej stronie. Osoby, które chcą zmierzyć się z Tatrami muszą przygotować się na 1000 metrowe, dzienne podejścia i dość strome zjazdy. Do dyspozycji jest bardzo wiele baz schroniskowych, ale są one w sezonie dość zatłoczone. Osoby bardziej wymagające mogą rozejrzeć się za trasami zagranicznymi, które dostarczą niesamowitych wrażeń.

Więcej informacji znajdziesz na stronie skitouring- http://www.skiturowebeskidy.pl/.

obat-polska.pl ldude.pl ynk.com